Дмитро Разумков зізнався, що завів окрему сторінку у фейсбуці не через президентські амбіції. За словами спікера Верховної Ради, сторінка знадобилася, щоб розповідати українцям про роботу і життя парламенту. Про це він розповів в інтерв’ю українському виданню.

Разумков нагадав, що у минулому він був політтехнологом. Зауважимо, що ЗМІ вже рік як пророкують йому сольну політичну кар’єру.

Коли ми заходили (до парламенту), я думав, що обійдуся особистим акаунтом, але його не вистачає, щоб розповісти все про нашу роботу і життя парламенту, – пояснив Разумков.

Нагадаємо, новим приводом для розмов про політичні плани Разумкова став відеоролик, випущений на офіційній сторінці спікера в понеділок, 1 лютого. Сам Разумков раніше наголошував, що відео випущено до початку п’ятої сесії Ради. Однак він – єдиний герой ролика. По суті це політична реклама самого спікера.

Коментуючи створення ролика, який деяким нагадав передвиборний, Разумков сказав, що він розрахований на його підписників і тих, із ким він працює і хотів би бачити “частиною великої команди”.

“Давайте не шукати підтекст”, — сказав спікер.

Відповідаючи на питання журналіста про те, чи не є ролик підготовкою до парламентських або президентських виборів, політик зазначив, що готуються до них, як правило, на наступний день після того, як пройшли попередні.

“Але працювати в цьому напрямку у мене сьогодні цілі немає. Питань, які потрібно вирішувати в цьому кабінеті (голови Верховної Ради), вистачає. Президентські вибори за Конституцією найближчим часом теж не повинні проходити”, — зазначив Разумков.

Варто зазначити, що Дмитро Разумков демонструє незалежність від президента Володимира Зеленського та партії «Слуга народу». Така лінія поведінки на тлі кризових явищ у державі може виглядати як спроба спікера парламенту позмагатися з президентом Володимиром Зеленським за симпатії виборців, а також однопартійців, констатують експерти.

Зростає група народних депутатів з фракції «Слуги народу», які більше орієнтуються на нинішнього голову Верховної Ради Дмитра Разумкова, ніж на президента Володимира Зеленського. Це підживлює політичні амбіції спікера парламенту, вважає політолог Руслан Бортник. Він зауважує, що йдеться не про конфронтацію у середині політичної сили, а про природніший процес, зумовлений певним зниженням довіри населення до президента Зеленського, що показують результати соціологічного дослідження.

«Нинішній Зеленський» ще може виграти у Порошенка чи Бойка, але він ніяк не виграє у «нового Зеленського», тобто у несистемного популярного політика. От на місце такого «нового» на заміну «старому» Зеленському, частина команди безумовно вже розглядає Разумкова, який має другий рейтинг, формально другу посаду в країні і має невисокий антирейтинг, щодо нього немає такого несприйняття у суспільстві. Така ситуація на тлі погіршення керованості політичної системи, на тлі розчарування суспільства у діях цієї команди формується соціальний внутрішньополітичний запит на нового лідера «Слуги народу». І фігура поки що одна – це Разумков», – наголошує Бортник.