Українська розвідка разом зі світовими колегами контролює можливе розміщення ядерної зброї і на території Білорусі, відстежує ситуацію і в середині Росії.
Про це в коментарі для одного з телеканалів повідомив представник ГУР міноборони України Андрій Черняк.
“Ми контролюємо ситуацію, яка відбувається на території Білорусі, зокрема де розташовані російські підрозділи. Контролюємо ситуацію і в середині Росії. Це в пріоритеті не тільки в українських спецслужбах, а й у світового співтовариства. Тотальний контроль. Поки що ми бачимо інформаційну акцію на рівні заяв та слів (з боку агресора – Ред.), не більше”, – повідомив нам Андрій Черняк.
За його словами, за оцінками розвідки, заяви про розміщення ядерної зброї в Білорусі – черговий шантаж окупантів.
Своє чергою, військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко каже, що до до заяв про ядерну загрозу ворог вдається тоді, коли справи у нього кепські.
“І коли справи кепські не тільки на полі бою. Тоді вони вдаються до цієї риторики. Але в даному випадку це зовсім інша історія. Росіяни погрожують розміщувати ядерну зброю на території іншої країни. Чи є в них ця можливість – це інше питання. Це ж не просто взяти ракету з ядерною бойовою частиною та відвезти, наприклад, в Білорусь, – каже Олександр Коваленко. – Для цього потрібно готувати відповідну інфраструктуру, де буде відбуватись збереження цієї ядерної зброї, де буде проводитись її техобслуговування. Це комплекс робіт. Цього не спостерігається, хоча Путін заявляв, що до 1 липня це буде готово. У мене є великий скепсис щодо цього. Але сам факт того, що Росія готова погрожувати на такому рівні – це повинно привернути міжнародну увагу. Сьогодні до них (Росії – Ред.) звернувся нібито Лукашенко розміщувати ядерну зброю, завтра до них може звернутись Башар Асад з пропозицією розмістити таку зброю в Сирії, післязавтра – Ніколас Мадуро, мовляв, Венесуела готова прийняти російську ядерну зброю”.
До цього Коваленко додає, що Росія може зробити черговий фарс, імітацію підготовки процесу.
“Можуть сказати, що ось там у нас ядерна зброя, а насправді там нічого не буде”, – каже експерт.
Резюмуючи, аналітик згадує події жовтня минулого року.
“Ще у жовтні 2022 року представник російської делегації в ООН казав, що вони готові надати Білорусі “Іскандер-М” з бойовою частиною ядерного типу, а також модернізувати штурмовики Су-25, щоб вони мали бомбове навантаження ядерного типу. Тобто може йтись про ядерні бомби або про ракети оперативно-тактичного рівня для “Іскандер-М” з ядерною бойовою частиною. Якщо в цьому процесі почнеться рух, то світові розвідки зможуть побачити його. Це неможливо приховати”, – каже Коваленко.
Путін заявив про наміри розмістити ядерну зброю на території Білорусі. Генерал армії Микола Маломуж вважає, що очільник держави-агресора вдався до такого шантажу через провали на фронті.
В інтерв’ю “Обозревателю” Маломуж перерахував невдачі Кремля на українському фронті: не реалізовано жодне завдання так званої “СВО”, окупанти навіть не змогли захопити Бахмут й всю Донецьку і Луганську області. Армія РФ зазнає колосальних втрат, її наступальний потенціал вичерпується.
Путін думав, що його тиск буде ефективним. До того ж, він сподівався заручитися підтримкою лідера Китаю Сі Цзінпіна, та той відмовився від військового союзу з РФ.
Тож для Путіна залишився останній аргумент – ядерна зброя, яку РФ розміщуватиме на території Білорусі нібито за погодженням з Лукашенком.