Перед початком голосування КСУ про неконституційність частини антикорупційного законодавства одразу 13 з 15 суддів написали заяву про самовідвід. До цього числа потрапили також скандальний голова КСУ Олександр Тупицький та доповідач Ігор Сліденко.
Про це мовиться у новому розслідуванні “Схем” – “КСУ: Хроніки свавілля”.
Журналісти повідомляють, що причиною до масового написання таких заяв були сумніви у власній неупередженості та обєктивності у зв’язку з імовірним виникненням конфлікту інтересів.
З цих заяв відомо, що подібний конфлікт міг виникнути на підгрунті підвищеної уваги зі сторони НАБУ або НАЗК і підкреслюється, що “окремі положення цього законодавства є предметом конституційного контролю у вказаній справі”.
Такі заяви, як встановили журналісти, на розгляд Великої палати КСУ направили голова КСУ Олександр Тупицький, суддя – доповідач Ігор Сліденко, а також судді Віктор Городовенко, Ірина Завгородня, Олександр Касмінін, Віктор Колісник, Віктор Кривенко, Василь Лемак, Олександр Литвинов, Володимир Мойсик, Олег Первомайський, Сергій Сас та Петро Філюк.
Крім того, “Схемам” вдалося з’ясувати, що у справі про скасування антикорупційної реформи судді не дотрималися однієї з офіційних процедур. А саме – суд ухвалив рішення без наявності усіх експертних висновків, на які подав запит.
Як з’ясувалося, суддя-доповідач Ігор Сліденко, відповідно до закону, надіслав листи, в тому числі до чотирьох наукових установ – серед яких Національний університет “Києво-Могилянська академія”, але відповіді звідти не отримав. В університеті на запит журналістів заперечили, що отримували звернення від Конституційного суду в цій справі.
Нагадаємо, 27 жовтня за поданням 48 народних депутатів Конституційний суд визнав неконституційними окремі положення антикорупційного законодавства.
Рішення КС означає скасування електронного декларування, скасування повноважень Національного агентства з питань запобігання корупції на повну перевірку та моніторинг способу життя, декриміналізацію недостовірного декларування.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.