Європейський Союз не визнає вибори до Держдуми РФ, які відбулися 17-19 вересня в окупованому Криму.

Про це йдеться в заяві в заяві високого представника від імені ЄС щодо виборів до Держдуми, а також регіональних та місцевих виборів, розміщеній на сайті Представництва ЄС в Україні у вівторок.

“ЄС не визнає і не визнаватиме незаконної анексії Російською Федерацією Криму та міста Севастополя. Саме тому Євросоюз не визнає так звані вибори, що відбулися на окупованому Кримському півострові”, – наголошується в заяві.

Влада Євросоюзу також підкреслила, що рішення Росії щодо залучення до участі у виборах до Державної думи, а також у регіональних і місцевих виборах, жителів непідконтрольних урядові територій Донецької та Луганської областей в Україні, суперечить духу та цілям Мінських домовленостей.

“ЄС залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності та суверенітету України”, – йдеться в документі.

Крім того, Європейський Союз шкодує, що рішення Росії суттєво обмежити розмір та формат міжнародної місії ОБСЄ/БДІПЛ зі спостереження за виборами завадило її розгортанню.

“ЄС бере до уваги дані незалежних та надійних джерел, які повідомляли про серйозні порушення. Напередодні виборів посилилося переслідування опозиційних політиків, організацій громадянського суспільства, незалежних ЗМІ та журналістів. Це призвело до обмеження вибору для російських виборців, а також обмежило їхні можливості отримання повної й точної інформації про кандидатів”, – наголошується в заяві.

Також ЄС закликає керівників Росії припинити цю негативну тенденцію.

“Російська Федерація повинна дотримуватись зобов’язань щодо захисту прав людини та демократичних цінностей, взятих на себе в межах ООН, ОБСЄ та Ради Європи”, – заявили в ЄС.