Адміністрація США, “схоже, сповнена рішучості домогтися військових рішень, вигідних для України”, зокрема, можливо, й щодо далекобійного озброєння. Про це, посилаючись на слова глави Бюро нацбезпеки Польщі Павела Солоха після переговорів із представниками адміністрації президента США Джо Байдена у Вашингтоні, пише PAP.
На його думку, війна Росії проти України вступає у ключову фазу, і тому “потрібні швидкі рішення щодо постачання зброї Києву”.
“Ми підійшли до моменту, коли наступні місяць чи два можуть виявитися вирішальними. І у зв’язку з цим необхідно ухвалювати швидкі рішення”, – зазначив польський урядовець.
“Сенатори заявили про свою повну готовність подальшої підтримки України та Польщі”, – сказав Солох. Крім законодавців США, він зустрічався також із радником Байдена з нацбезпеки Джейком Салліваном.
На запитання PAP, чи можуть США змінити свою позицію щодо ракет для ЗСУ з дальністю враження до 300 км, радник польського президента Анджея Дуди відповів: “Справді, такою була позиція президента Байдена (що постачання ATACMS нібито можуть підвищити ризик початку третьої світової війни). Звісно, ми говорили про те, яка військова допомога, зокрема далекобійна, може бути надана”.
“Я лише відзначу певну еволюцію політики США щодо цього з 24 лютого”, – не дав Солох прямої відповіді на поставлене питання. Він додав, що у Вашингтоні, “схоже”, серйозно налаштовані добиватися таких рішень, зокрема й військових, які були б вигідні Україні.
Глава БНБ заявив, що в контексті майбутніх виборів у Конгрес США Польща домагається, щоб темі підтримки України, як і раніше, приділялося багато уваги з боку американських чиновників та політиків, попри інші проблеми, зокрема внутрішні. До слова, Міністр оборони України вже подякував США за надання нового пакету допомоги у сфері безпеки у розмірі 550 мільйонів доларів.
«Новий пакет військової допомоги від США – це ще одна інвестиція в безпеку східного флангу НАТО та підтримку демократії в ЄС. Наші артилеристи готові перетворити ніч на день, щоб вигнати російських загарбників з України! Дякую президенту США Джо Байдену та міністру оборони США Ллойду Остіну за ваше лідерство і всьому американському народу», – написав він у твітері.
Раніше США оголосили про новий пакет військової допомоги на 550 мільйонів доларів для України. Він «включатиме більше боєприпасів для передових ракетних систем високої мобільності, відомих як HIMARS, а також боєприпасів» для артилерії. Новий пакет у 550 мільйонів доларів «включатиме більше боєприпасів для передових ракетних систем високої мобільності, також відомих як HIMARS, а також боєприпасів» для артилерії, заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі журналістам у Білому домі.
За словами Кірбі, загальна військова допомога, виділена Україні з моменту вступу на посаду президента Джо Байдена, перевищила вісім мільярдів доларів. HIMARS мають більшу дальність і точніші за артилерію радянських часів, яку мала на озброєнні Україна.
«Щоб задовольнити потреби на полі бою, що постійно змінюються, Сполучені Штати продовжуватимуть працювати зі своїми союзниками та партнерами з тим, щоб надати Україні ключові засоби», – заявив Пентагон, який минулого тижня анонсував підготовку нового пакету допомоги Україні.
У Міністерстві оборони США також заявляли, що Україна ефективно використовує надану Вашингтоном зброю.
«Попри розмови Росії, попри погрози Росії українському населенню, українці продовжують сміливо наступати. Вони приголомшливо використовують обладнання на суму 8,2 мільярда доларів, яке ми надали, на даний момент», – цитує пресслужба Пентагону неназваного високопосадовця Міністерство оборони США.
За словами посадовця, українці стали дуже ефективними у пошуку та знищенні російських командних і контрольних вузлів та знищенні угруповань російської техніки.
«Бойові дії тривають на сході й півдні України, у той час, як російське просування сповільнюється до мінімального, зупиняється в деяких місцях або повільно повертається назад у таких районах, як Херсон», – зазначили в Міноборони США.
Там додали, що Росія зазнає невдач на полі бою і внутрішніх проблем, які є наслідок запроваджених проти Москви санкцій.