Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов вважає, що ситуації в Білорусі та Молдові становлять небезпеку для України.

На його переконання, для України буде великим викликом, якщо російські військові вторгнуться в Білорусь. Про це Данілов заявив у ефірі програми “Свобода слова Савіка Шустера”.

“Ситуація в Білорусі, ситуація в Молдові. Все це для нас дуже небезпечно. Перш за все небезпечно те, що відбувається в Білорусі. Перш за все, якщо військові у великій кількості зайдуть до Білорусі. Для нас це буде викликом”, – наголосив секретар РНБО.

Він додав, що потенційну небезпеку для України становить усе, що відбувається в державах, з якими у неї є спільні кордони.

Нагадаємо, у Білорусі ще з серпня тривають протести. Так жителі країни висловлюють незгоду з результатами виборів президента. Самопроголошений очільник держави Олександр Лукашенко заявляє, що це справа рук Заходу. Водночас він заручився підтримкою російського президента Володимира Путіна.

Доливає олії у вогонь і так звана Союзна держава, в яку об’єдналися Росія та Білорусь. У межах такого об’єднання є можливість застосування спільної групи військ. Крім того, на території Білорусі часто проходять навчання за участю російської армії.

На території Молдови перебувають від 1 до 2 тисяч російських миротворців. Військові начебто охороняють у Придністров’ї радянські арсенали зброї. Водночас Москва мала вивести миротворців ще до 2004 року. Після перемоги на президентських виборах Майя Санду виступила з вимогою виведення російських військ із Придністров’я. Кремль традиційно відповів відмовою.