Польща дорікнула Берліну через недостатню допомогу Україні у війни проти російських окупантів. У польському уряді наголосили: “хто дає швидко, той дає двічі”.
Міністр закордонних справ Польщі Збігнев Рау наголосив, що позиція Варшави суттєво відрізняється від позиції Берліну щодо допомоги Україні. Мовляв, Німеччина очевидно прагне зберегти стосунки з Росією. Про це повідомляє PAP.
“Я пам’ятаю попередні виправдання цього очевидного небажання німецької сторони підтримувати Україну матеріально чи фінансово. Тут ми суттєво розходимося з Німеччиною. Ми (Польща – ред.) виходимо з того, що якщо допомагаємо, то намагаємося зробити це якомога більше. Максимально посилити позиції України і зробити це якомога швидше, за англосаксонським принципом “хто дає швидко, той дає двічі”, – наголосив Збігнев Рау.
На його думку, Берлін намагається зробити усе, аби зберегти відносини з Москвою.
“У мене, навпаки, складається враження, що німецька політика полягає в тому, щоб надавати цю допомогу якомога менше і якомога пізніше. Чому? Я думаю, що вони хочуть, щоб відносини з Росією послаблювалися якомога менше”, – зазначив Рау.
Зазначимо, Німеччина заявила, що готова надавати політичний притулок росіянам, які намагаються ухилитися від військової служби і відправки воювати в Україні. Берлін буде шукати спільне рішення з іншими країнами Євросоюзу, заявляють у німецькому уряді, щоб прихистити росіян, які тікають від мобілізації. Обіцяють у кожному випадку перевіряти, чи не приїхав під виглядом ухилянта російський ФСБівці, йдеться в ТСН.
Німці знову шукають “хороших росіян”, вони готові приймати в себе громадян Росії, які тікають від путінської мобілізації. Про це оголошує міністерка внутрішніх справ Німеччини майже одразу, як Путін оголошує збір свіжої сили для російської війни проти України. Дезертирам загрожують репресії і як правило вони можуть отримують притулок у Німеччині – пише німецька міністерка в своєму Твітері.
«Ми вже адаптували відповідну практику – Відомства з питань міграції. Звичайно надання політичного притулку буде вирішуватися в кожному окремому випадку, також завжди буде проводитися безпекова перевірка», – зазначає Ненсі Фезер.
Всі, хто мужньо виступає проти і наражає себе небезпеку, може подати заяву на отримання притулку в Німеччині через політичне переслідування, додає представниця німецького уряду. Її позицію підтримують німецькі політики з усіх урядових партій та найбільшої опозиційної партії. Представниця партії «Зелених» у Бундестазі заявляє, хто не бажає брати участь як солдат у вбивчій агресивній війні Путіна проти України і тому біжить з Росії, тим варто надати політичний притулок у Німеччині. Тепер Берлін збирається вимагати від Європи запровадити загальну європейську програму прийому російських «уклоністів».
«Багато росіян, які належать до мобілізації, не хочуть йти на цю війну. Це хороший знак. Росіянам потрібно залишити відкритим шлях виїзду в Європу і також в Німеччину», – переконаний речник уряду ФРН Штеффен Гебештрайт.
Тим часом східна Європа гостинність німців не підтримує – Литва, Латвія, Естонія та Польща припинили пускати росіян взагалі. Кордон проходять тільки дипломати і хто має в ЄС родичів.
«Ці люди мали багато часу, щоби визначитися зі своєю позицією щодо цієї війни. Я не розумію ситуації, коли ми пускаємо людей в Литву з гуманітарних мотивів тільки тому, що війна для них була нормальною, коли вони дивилися її по телевізору, сидячи на дивані, однак війна перестала бути для них нормальною, коли їх уряд і Шойгу покликали їх до армії», – озвучує позицію прем’єр-міністерка Литви Інґріда Шимоніте.
Слід зауважити, що неоднозначна політика уряду Німеччини спостерігається ще від часів початкового етапу вторгнення Росії в Україну. Навіть протягом виконання домовленостей у межах згаданого «кругового обміну» Німеччина не завжди дотримувалася своїх зобов’язань, зокрема з Польщею, що викликало обґрунтоване обурення у Варшаві.