Італія напередодні позачергових парламентських виборів, які відбудуться 25 вересня, опинилася на порозі історичної події – прем’єром країни може вперше стати жінка. Згідно з останніми політичними опитуваннями, на виборах лідирує ультраправа партія Джорджії Мелоні “Брати Італії”, яку у багатьох ЗМІ називають пост-фашистською.
Якщо вони виграють вибори (у чому мало хто сумнівається), Мелоні стане першою жінкою-прем’єром в історії країни, створивши парламентську коаліцію з ще двома правими силами – партіями друзів президента-агресора Володимира Путіна “Вперед Італія” Сільвіо Берлусконі та “Ліга” Маттео Сальвіні. Повідомляє OBOZREVATEL.
Мелоні відкрито виступає не лише за сильну Італію, а й за сильну Європу, і, що важливо, не боїться, на відміну від того ж Берлусконі, називати Росію агресором.
“Ми хочемо сильну Італію, яку поважатимуть у світі, впевнену в собі Європу, високо підняті голови в Європі та на Заході. (Італію – ред.) гідну довіри, вірну, серйозну, починаючи із захисту українського народу від російської агресії, що буде для нас пріоритетом разом з можливістю твердіше вимагати розподілу тягаря санкцій (проти РФ)”, – заявила днями Мелоні.
Політик також упевнена, що Італія “має продовжувати підтримку України”.
“Якщо Україна капітулює, то справжнім переможцем завтра стане не путінська Росія, а капіталістично-комуністичний Китай Сі Цзіньпіна. Захід став би значно ослабленим, а всередині Заходу ті, хто слабші, тобто Європа, виявилася б підлеглими Китаю. І я не хочу виявитися під владою комуністичного Китаю”, – заявила Мелоні.
Окрім того, вона підтримує НАТО та санкційну політику Євросоюзу проти Росії.
Її партія також підтримує Україну у війні проти Росії. Незважаючи на свій опозиційний статус у парламенті, “Брати Італії” голосували за надання Україні зброї. Вони також відкрито називали речі своїми іменами.
“Вторгнення в Україну є агресією проти Європи, демократії та суверенітету націй. Ми усвідомлюємо, що наше майбутнє та наша свобода також залежать від мужності українського народу протистояти російському неоімперіалізму”, – було сказано у партійній заяві “Братів Італії”.
У той же час представники партії в Європарламенті голосували проти визнання Угорщини автократичною державою. Таким чином, у ЄС хотіли покарати країну за гру на боці Путіна.
Є й теми, навколо яких Мелоні та Євросюз можуть посваритися. Політик виступає за традиційну сім’ю та проти того, що вона називає “ЛГБТ-лобі”. Також Мелоні є противником абортів та масової міграції.
Втім, її не можна назвати євроскептиком: вона не планує виводити Італію зі складу ЄС чи єврозони, але хоче захищати національні інтереси країни.
Якщо Мелоні справді вдасться втілити в життя все, що вона зараз обіцяє, то цілком імовірно, що для 45-річної італійки це стане лише початком довгої політичної кар’єри. Але для цього їй доведеться протистояти не лише Берлусконі, який давно хоче повернути свій політичний вплив в Італії, а й Путіну, який, безсумнівно, зробить усе можливе, щоб через офіційний Рим вкотре струсити стареньку Європу.
Втім, не виключено, що Мелоні закінчить, як і інші італійські політики, яких звичка багато говорити, але мало робити, привела до того, що вони втратили свою популярність у країні і зараз перебувають на других та третіх ролях. Тільки в недавній історії це були Маттео Ренці, Беппе Грілло і той самий Маттео Сальвіні – всі вони обіцяли створити нову Італію, але так нічого і не досягли.
Але в історії з Мелоні є і ложка дьогтю – її партнери по майбутній коаліції.
Сільвіо Берлусконі (в уряді якого Мелоні з 2008 по 2011 рік була міністром молоді) взагалі не приховує своїх дружніх відносин з Путіним і навіть у 2015 році відвідував тимчасово окупований півострів Крим, де зустрічався з агресором і розпив пляшку 240-річного вина на вкраденій Росією виноробні.
Він також уже кілька разів заявляв про те, що Путіну потрібно було просто дозволити змінити владу у Києві. І взагалі, російські агресори нібито хотіли лише “зайти в Україну та вийти”, а Європа втягла Москву у війну.