Дмитро Кухарчук, командир 2-го штурмового батальйону третьої окремої штурмової бригади ЗСУ, висловив думку, що Андріївка відкриває можливість для подальшого розширення оперативного простору Збройних Сил України. Він заявив про це під час виступу на українському телеканалі.

«На Бахмутському напрямку просування ЗСУ відбувається й відбуватиметься далі. Ми не зупинилися на звільненні Андріївці. Андріївка була ключовою точкою для контролю південного флангу Бахмута. Таким чином ми не просто контролюємо залізничну дорогу, ми вже артилерією можемо діставати до траси Берхівка — Бахмут», — пояснив Кухарчук.

За словами комбата 3-ї ОШБр, Андріївка відкриває оперативний простір для подальшого просування ЗСУ.

«Ми вже знищили 72-гу бригаду РФ, її вже нема. Сюди заходять інші бригади. 83-тя та 57-ма бригади РФ ще стоять, але стояти їм залишилось недовго. Ми також їх зітремо в пил», — наголосив Кухарчук.

Відомо, що українські сили минулої доби продовжували наступальні дії поблизу Бахмута та на заході Запорізької області незначно просунулися вперед, констатують аналітики американського Інституту вивчення війни.

«Українські сили продовжували наземні атаки на залізничну лінію між Кліщіївкою (7 км на південний захід від Бахмута) та Андріївкою (10 км на південний захід від Бахмута), і український Генштаб заявив, що українські сили досягли часткового успіху поблизу цих населених пунктів. Геолокаційні кадри, опубліковані 4 жовтня, показують, що українські сили незначно просунулися на схід від Новопрокопівки (5 км на південний схід від Роботиного) на заході Запорізької області, а український Генштаб також повідомив, що українські сили досягли часткового успіху на захід від Роботиного. Деякі російські джерела стверджували, що українські сили просунулися до лінії російських окопів на лінії Роботине-Копані (5 км на північний захід від Роботиного)», – йдеться в звіті.

Російські сили своєю чергою продовжували обмежені контратаки поблизу Бахмута, але не просунулися.

«Український Генштаб повідомив, що російські війська безуспішно намагалися відбити втрачені позиції біля Григорівки (6 км на північний захід від Бахмута) та Андріївки. Російські джерела стверджували, що 4 жовтня російські війська здійснили контратаку під Андріївкою», – зазначають аналітики.

Тим часом речникк Генштабу ЗСУ Павло Ковальчук в ефірі телемарафону також повідомляє, що російські окупанти намагаються відновити втрачені позиції на кількох напрямках фронту. Проте ЗСУ стримують ворога, виснажують його, а на деяких ділянках продовжують наступальні дії. 

Сили оборони продовжують стримувати наступ окупантів на напрямках:

  • Авдіївський (відбили атаки біля Авдіївки та Ласточкиного);
  • Мар’їнський (у районах Мар’їнки та Красногорівки);
  • Запорізький (біля Новодарівки, Вербового та Роботиного);
  • Шахтарський (біля населених пунктів Золота Нива та Рівнопіль).

За словами речника, росіяни намагалися відновити втрачені позиції, але безуспішно.

Також наші воїни ведуть наступальні дії на Мелітопольському напрямку, завдають втрат ворога та закріплюються на зайнятих рубежах.

Російська армія намагалася повернути втрачене положення у районах Григорівки, Кліщіївки та Андріївки на Бахмутському напрямку. Але захисники не дають ворогу шансів. На цьому напрямку ЗСУ виснажують ворога та продовжують тиснути на противника.

Також наші воїни продовжують відтискати окупантів на південному фланзі Бахмута. Сили оборони взяли під вогневий контроль трасу Бахмут — Горлівка.