Генеральний прокурор Ірина Венедіктова анонсувала конкурс з обрання глави Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Про те, що конкурс стартує 25 січня, вона повідомила на своїй сторінці в Facebook.
“25 січня 2021 року стартує конкурс з обрання глави САП !! Комісія з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад в Спеціалізованій антикорупційної прокуратурі прийняла таке рішення на сьогоднішньому засіданні», – написала генпрокурор.
Вона підкреслила, що оголошення буде опубліковано на сайті Офісу генпрокурора протягом трьох найближчих днів разом з нормативними актами, що регулюють діяльність Комісії та проведення конкурсу.
“Уже з понеділка почнеться процес відбору керівника одного з ключових інститутів. Чекаємо професійних, принципових і рішучих кандидатів, які готові у чесній боротьбі довести, що гідні очолювати САП і показати той результат, якого зачекалося суспільство від антикорупційних органів», – зазначила генпрокурор.
Ще 21 серпня генпрокурор Ірина Венедіктова підписала наказ про звільнення Назара Холодницького з посади заступника генпрокурора – керівника САП.
17 вересня Верховна Рада визначила своїх представників до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад в САП, які, зокрема, будуть підбирати кандидатів на посаду керівника антикорупційної прокуратури. Це Олена Бусол, Андрій Гуджал, Олексій Дрозд, Катерина Коваль, Богдан Романюк, В’ячеслав Навроцький та Євген Соболь.
Доповідач в Європарламенті з питань України Міхаель Галлер і віце-голова делегації Європарламенту в Комітеті асоціації Україна-ЄС Віола фон Крамон-Таубадель висловили стурбованість щодо рішення ВР.
“Уряд України поспішно проштовхує кандидатів, яким не вистачає досвіду і чесності для відбору керівника САП. Це так не пройде. Уряд України ставить під загрозу безвізовий режим з ЄС і наступний транш допомоги”, – написала в Twitter фон Крамон -Таубадель.
Посольство США в Україні заявило, що Європейський Союз і США взяли до відома рішення Верховної Ради про призначення членів комісії для вибору спеціалізованого антикорупційного прокурора. “Комісія повинна почати прозорий процес, в основі якого – чеснота і заслуги кандидатів. Від цього буде залежати наша подальша підтримка”, – відзначили в посольстві.