Сьогодні Рада національної безпеки та оборони (РНБО) проведе нове засідання. На ньому мають розглянути питання посилення співпраці з НАТО й нібито можуть ввести санкції проти п’яти чинних нардепів.

Зустріч розпочнеться о 14:00, а на 15:30 заплановано прессконференцію за її підсумками, інформує “Інтерфакс-Україна”. Раніше засідання анонсувала пресслужба відомства на його сайті.

Зазначається, що президент України Володимир Зеленський затвердив поданий cекретарем РНБО Олексієм Даніловим порядок денний засідання, який складається з 8 питань. Зокрема, щодо поглиблення співробітництва з НАТО. Також на зустрічі мають заслухати звіти щодо виконання попередніх рішень Ради нацбезпеки.

В той же час “Інтерфакс-Україна”, посилаючись на ефір каналу “Україна 24” додає, що під час цього засідання РНБО може ввести санкції проти п’яти нинішніх народних депутатів України та 11 російських артистів, які виступали в окупованому Криму. А також проти “земельних махінаторів” і прихильників режиму самопроголошеного президента Олександра Лукашенка в Білорусі.

За даними “Укрінформу”, Кабінет міністрів ініціював введення санкцій у вигляді заборони в’їзду в Україну на три роки проти 9 російських акторів і 2 співаків за умисне і демонстративне порушення правил в’їзду в Крим і Севастополь.

Зазначається, що було ухвалено розпорядження “Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”. Згідно з ним, їх хочуть застосувати проти таких російських акторів театру й кіно: Олексій Чадов, Павло Трубінер, Євген Стичкін, Євген Пронін, Олександр Петров, Дмитро Орлов, Ольга Кабо, Жанна Еппле, Володимир Вдовиченков. Також санкції застосують проти співачки і телеведучої Анастасії Сланевської, співака Ярослава Сумішевского

“У додатку до відповідної постанови Кабміну йдеться, що ці фізичні особи брали участь в зйомках фільмів, спектаклях, кінофестивалях, проводили гастролі на території тимчасово окупованого півострова”, – пише видання.

Зазначимо, Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки від 2 червня 2021 року “Про деякі питання активізації процесу мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях”.

Відповідний указ оприлюднено на сайті глави держави.

Згідно з документом, уряд за два місяці має підготувати законопроєкти про впровадження на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей правосуддя перехідного періоду та внести їх у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради.

Також Кабміну доручається в тримісячний термін відпрацювати із залученням СБУ питання про відкликання мережевих ресурсів, виділених у користування операторам телекомунікацій, які перебувають на тимчасово окупованих територіях України в Донецькій і Луганській областях або використовуються в інформаційній агресії Російської Федерації проти України.

У шестимісячний термін уряд має забезпечити розгортання загальнонаціональної цифрової багатоканальної телемережі МХ-7 на базі Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. А також забезпечити радіомовлення в середньохвильовому діапазоні, зокрема зі спеціальним контентом, з метою покриття територій ОРДЛО сигналом українських радіостанцій.

Протягом 2021 року уряду необхідно завершити облаштування контрольних пунктів в’їзду-виїзду в ОРДЛО, а також створення поблизу кожного контрольного пункту гуманітарно-логістичних центрів.