Сполучені Штати закликали Україну вибрати гідного довіри генерального прокурора замість звільненої президентом Володимиром Зеленським, закликаючи вжити заходів проти корупції, навіть під час боротьби з російськими загарбниками.

Про це заявив речник Держдепу Нед Прайс, повідомляє Euractiv.

“Ми приєднуємося до народу України, який наголошує на важливості прозорого призначення висококваліфікованого та справді незалежного наступника на посаді генерального прокурора”, — сказав Прайс.

“Незалежність і неупередженість генерального прокурора є життєво важливою для забезпечення чесності зусиль щодо підзвітності в Україні”, – сказав він.

Прайс сказав, що боротьба з корупцією, яка протягом тривалого часу є головною проблемою в Україні, є критичною, оскільки країна прагне членства в Європейському Союзі.

“З корупцією потрібно боротися навіть тоді, коли Україна захищається від загарбницької війни Росії. Війна Росії проти України становить зовнішню загрозу. Корупція становить внутрішню загрозу”, – сказав він.

Додамо, Верховна Рада дала згоду на призначення народного депутата від “Слуги Народу” Андрія Костіна новим генеральним прокурором України. Джерело: речниця фракції СН Юлія Палійчук у Telegram

“Відповідне рішення було підтримано майже конституційною більшістю голосів – “за” проголосувало 299 народних обранців”.

Нагадаємо, цього місяця Зеленський заявив, що звільняє генпрокурора Ірину Венедіктову, а також начальника Служби безпеки України Івана Баканова. Рада звільнила Баканова і Венедіктову 19 липня.

Довіру щонайменше до одного з посадових осіб президент почав втрачати з початку війни. Відсторонення Венедіктової від посади генпрокурора пов’язане із зафіксованими зв’язками між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії. Саме вона відповідає за масив злочинів проти основ національної безпеки держави, за що зовсім скоро тримає належну відповідь.

Зеленський наголосив на необхідності діяти проти підозрюваних у державній зраді чиновників, які підтримують Росію. В Сполучених Штатах тоді заявили, що будуть “ретельно стежити” за ситуацією, але на обмін інформацією, зокрема розвідувальною, це не вплине.

“Що стосується новин, які ми чули з Києва, то нам відомо про повідомлення (про відсторонення), і ми продовжимо ретельно стежити за ситуацією. Ми щодня на зв’язку з нашими українськими партнерами”, – повідомив на брифінгу речник Держдепу Нед Прайс.

За його словами, у своїх відносинах з Україною США “покладалися на інститути, а не конкретних осіб”, тому зможуть налагодити контакт і з новим головою Офісу генпрокурора.

“Ми займаємо проактивну позицію щодо інформації, якою ділимося з українськими партнерами, щоб допомогти їм притягнути до відповідальності тих, хто, можливо, скоїв воєнні злочини та інші звірства”, – наголосив Прайс.

“Багато з того, що ми передаємо Офісу генерального прокурора на рутинній основі, є інформацією з відкритих джерел. Так, ми обмінюємось з нашими українськими колегами і розвідданими, і продовжимо це робити далі. Це важливий елемент нашої допомоги Україні, який допомагає їй оборонятися”, – підсумував він.

Зауважимо, за словами Секретаря РНБО Олексія Данілова, це не останнє гучне звільнення. Коментуючи звільнення генпрокурора і глави СБУ, він попросив ставитися до цього спокійніше.

“Давайте більш спокійно до цього відноситися… Я думаю, що це буде не останнє звільнення. Ми ще будемо бачити певні процеси. Це життя, воно не може зупинятися”, – зазначив Данілов в ефірі “24 каналу”.

За його словами, у сучасному світі важко приховати, де хто був у перші дні війни і деякі чиновники, відчуваючи провину самі вирішують піти у відставку. Данілов натякнув, що в РНБО знають, де і хто був.