У Державному бюро розслідувань розглядають можливість примусового приводу Петра Порошенка на допит. Він має на увазі використання наручників і навіть спецназу. Це пов’язано з тим, що п’ятий президент 21 січня не з’явився на допит до відомства.

Як повідомляє “КП”, про можливість примусового приводу Порошенка розповів керівник слідчого відділу центрального апарату ДБР Олег Корецький. А механізм такого приводу виданню описав адвокат Олександр Сирота.

Порошенко позбувся недоторканності разом з іншими народними депутатами 1 січня 2020 року. Дозвіл на його примусовий привід в ДБР повинен дати генеральний прокурор Руслан Рябошапка.

Адвокат Олександр Сирота роз’яснив, що примусовий привід свідка на допит є законним і обумовлено в Кримінально-процесуальному кодексі.

Він додав, в якому випадку можуть бути використані наручники.

“Якщо той, щодо кого суд виніс рішення, чинить опір, його можуть доставити до слідчого в наручниках. Якщо не відкриває представникам закону двері, їх мають право зламати і вивести людину силою”, – пояснив Сирота.

У разі відмови Порошенко співпрацювати зі слідством, на штурм його садиби в Кончі-Заспі можуть відправити спецназ. Якщо ж охорона екс-президента чинитиме опір, з’явиться нова кримінальна справа про невиконання рішення суду.

У відповідь на заяву представника ГБР адвокат Порошенка сказав, що його підзахисний сам з’явиться на допит, але 24 січня.