У липні курс долара в Україні буде коливатися в межах 26-27 грн / $. Незважаючи на зниження цін на українську сировину, в довгостроковій перспективі, пояснюють банкіри та аналітики, ситуація стабілізується, передає Корупція.Інфо

OBOZREVATEL з'ясував, як і чому змінюватиметься курс долара цього місяця.

Долар зміцнюється по всьому світу

"З середини червня китайський юань подешевшав на 3,5%, також до історичного мінімуму подешевшала індійська рупія, а турецька ліра регулярно оновлює мінімуми з середини червня", – розповідає начальник управління дилінгових операцій банку "Південний" Олег Ропяк. Долар зміцнюється стосовно багатьох валют світу, проте українську валюту ця ситуацію поки що обходить.

"З середини червня китайський юань подешевшав на 3,5%, також до історичного мінімуму подешевшала індійська рупія, а турецька ліра регулярно оновлює мінімуми з середини червня", – розповідає банкір Олег Роляк

В той же час подорожчання, яке спостерігається останні кілька днів, викликане в першу чергу тимчасовим збільшенням попиту на валюту на тлі вихідного в США 4 липня (також не працювали і банки). Як видно на інфографіці, останні кілька днів офіційний курс долара наближається до позначки у 26,5 грн/$. На таку тенденцію відреагував і готівковий ринок – в обмінниках курс підскочив до 26,8 грн/$.

З одного боку, курс продовжує підтримуватися сезонним трендами, пояснює старший аналітик Forex Club Андрій Шевчишин. Традиційно влітку зростають виручки аграріїв, знижується імпорт. У той же час зміни кон'єктури (ситуації) на світових ринках зіграли проти української національної валюти. Ціни на агропродукцію і метали знижуються, що в перспективі призводить до подорожчання долара в Україні. Так, чим менше заробляють експортери, тим менше валюти вони продають на внутрішньому ринку.

"На гривню впливає "сильний" долар США, який зберігає свої позиції завдяки жорсткій грошово-кредитній політиці Федеральної резервної системи. З іншого боку, в торгову війну між США і Китаєм втягнуті торговельні партнери України, і ослаблення євро, юаня та інших локальних валют імпортерів української продукції призводить до зниження потенціалу експорту і скорочення валютної виручки", – пояснює експерт.

"На гривню впливає "сильний" долар США, який зберігає свої позиції завдяки жорсткій грошово-кредитній політиці Федеральної резервної системи. З іншого боку, в торгову війну між США і Китаєм втягнуті торговельні партнери України", – зазначає експерт.

Про зниження цін на український експорт на тлі подорожчання нафти також нагадує фінансовий аналітик Віталій Шапран: "Останнім часом спостерігалося зростання цін на нафту. Нещодавно ми бачили ціну у 65 $/барель, зараз вона тримається у діапазоні 80-85 $/барель. Ціни на українську сталь і залізорудну сировину впали. На залізорудну сировину ми починали рік з $75, а зараз ціни впали до $60-65".

Подорожчання нафти призводить до збільшення витрат на імпорт. Так, Україна купує за кордоном близько 80% світлих нафтопродуктів і частину газу. Подорожчання "чорного золота" з часом призводить до зростання цін і на похідні.

Що буде з курсом долара: прогнози

"У липні можливий широкий діапазон у межах 26,20 – 26,80 грн/$ з високою ймовірністю тестування і можливим пробиттям верхньої межі вказаного діапазону в кінці місяця", – впевнений банкір Олег Ропяк. У той же час Андрій Шевчишин називає ширший діапазон: від 26 до 27 грн/$.

Популярне: "За спрощеною процедурою": В Україні ввели нові правила виїзду дітей за кордон. Що потрібно знати батькам

"Якщо говорити про прогнози щодо курсу долара, то можна очікувати долар по 26 грн, оскільки курс падає. Котирування на міжбанку падають. Але якщо хтось збирається купувати зараз долари по 26,2, то я можу сказати, що не варто поспішати, оскільки на чорному ринку ціна падатиме", – прогнозує Шапран.

На гривню також тисне можливе призупинення співпраці з МВФ. Олег Ропяк впевнений: "Часу і можливостей для зміцнення гривні залишається все менше, а ймовірність зворотного сценарію стає все виразнішою".