Бізнесмен, який останні десятиліття входить в першу десятку найбагатших українців, не погано почувається і в ролі політика. Що відомо про плани Тарути і його гучні скандали, дізнавалася редакція

Корупція.Інфо

Сергій Тарута народився в 1955 році в селі Виноградне в Донецькій області. Про родину майбутнього політика відоме не багато. Батько працював начальником цеху на одному з місцевих заводів, а мати займалася домашнім господарством. У школі Сергій був відмінником і закінчив її з відзнакою. Свою вищу освіту він здобув в Жданівському металургійному інституті, а потім в Донецькому державній академії управління.

Популярне: "Тобто, 18% доходу …": В Україні ввели нові пільги. Хто може скористатися, і що потрібно знати

У 1995 році Сергій починає свій шлях бізнесмена. Разом з партнерами Віталієм Гайдуком і Рінатом Ахметовим він створює корпорацію «Індустріальний Союз Донбасу». Саме завдяки їй Тарута сколотив не маленький стан. За даними експертів «Національного бюро розслідувань України», підприємство займалося вкрай цікавими і ефективними махінаціями, добуваючи власність за допомогою «боргових петель». Таким чином корпорація збанкротила безліч підприємств, скупивши їх в подальшому за безцінь.

Вже незабаром Сергій почав володіти мільйонним капіталом і в 1998 році вирішив податися в політику. Тарута став депутатом Донецької обласної ради. Але вже в 2004 році, завдяки своїм тісним зв'язкам з Ющенком, в 2004 році він виявляється членом Ради підприємців при Кабміні. Але довго на цій посаді чоловік не протримався, знову пішовши в бізнес. Вже в 2007 році його статки журнал Forbes оцінював у $1 млрд, але за запевненнями самого Тарути, його активи в корпорації коштували набагато дорожче.

Знову в українській політиці Сергій виявився в 2014 році з приходом «нової» влади. Не дивлячись на те, що Тарута категорично заявляє, що не має зв'язків з «донецьким кланом», але багато експертів заявляли, що саме Ахметов був причиною повернення Сергія в політику. І саме з цієї причини він був призначений на посаду Донецької ОДА. Але вже під кінець року Сергій склав свої повноваження і вирішив балотуватися до Верховної Ради, куди з успіхом пройшов.

Пов'язано з Тарутою і кілька гучних скандалів. Тарута встиг прославитися не тільки як політик і бізнесмен, але і меценат і колекціонер, який обожнює трипільську культуру. Він навіть створив музей разом з Миколою Платоновим, де зберігав свої колекції скіфського золота. Але в 2005 році прогриміла новина про загадкову смерть його колеги. Дивина ситуації в тому, що чоловік помер після гучного скандалу з брошкою, яку одягла дружина Ющенка.

Виявилося, що речі 2 тисячі років, і вона була з колекції в музеї. Позичив екс-Президенту її Платонов, який активно налагоджував зв'язки Тарути з Ющенком. Але саме через цю помилку рейтинг як самого Віктора, так і Сергія дуже постраждав. Після цього Тарута і Платонов пропали, в прямому сенсі цього слова. За даними видання «Україна кримінальна», між чоловіками відбулася дуже довга, приватна розмова. Після якої Платонов помер від дивного інфаркту, хоча проблемами з серцем не страждав.

За офіційною інформацією нардеп одружений на жінці на ім'я Ольга і має від неї двох дітей. Пара живе в Києві і Тарута заявляв, що щасливий у шлюбі.

Але в кінці минулого року з'явилася скандальна інформація про те, що у Тарути є коханка, яка на 25 років молодша за політика.

За даними видання «censor.net», чоловік подарував їй квартиру в одному з найбільш елітних районів Києва. Як повідомлялося, такий подарунок він їй зробив за те, що дівчина народила йому дитину.

Зараз же Тарута, за словами експертів націлився на роль прем'єр-міністра. У 2017 році він створив свою політичну опозиційну силу «Основа».

Останнім часом Сергій активізувався на політичній арені, знову почавши робити гучні заяви та стверджуючи, що «Основа» повинна отримати більшість у Верховній Раді.