На даний момент в Україні проводяться заходи по уніфікації пенсій. Це передбачає однакові виплати всім українцям на однакових умовах, передає Корупція.Інфо

Уряд України вже кілька років працює над покращенням пенсійного законодавства, намагаючись привести їх до єдиного стандарту. А це значить, що поступово планують скасувати спеціальні пенсії.

Популярне: «Дитина від Януковича, скандали і ферма з виробництва сперми»: Куди поділася і чим займається скандальна коханка Віктора Федоровича

На даний момент винятками, які можуть претендувати на спеціальну пенсію, є чорнобильці і військовослужбовці. При цьому особливі правила призначення пенсій вже не діють для наукових працівників і державних службовців. До того ж, з 1 жовтня 2017 року багато громадян не мають права вийти на пенсію за вислугою років.

Пенсійна реформа передбачає, що ті люди, котрі досягли 60 років, але ще не можуть піти на заслужений відпочинок, претендують на тимчасову соціальну допомогу. Проте всі матимуть таку можливість. Головна умова – мати не менше 15 років трудового стажу. Також, на момент оформлення допомоги людина має бути безробітною.

Відтак треба звернутися у соцзахист за місцем прописки чи проживання. З собою слід мати документ, який засвідчує особу пенсіонера, ідентифікаційний код, довідку про страховий стаж, декларацію про доходи і майновий стан за останні півроку.

Важливо – якщо людина звертається по допомогу за місцем фактичного проживання, тоді треба взяти довідку про те, що вона не отримує таку допомогу за місцем реєстрації.

Сталої суми соціальної пенсії немає. Її визначатимуть як різницю між прожитковим мінімум для осіб, які втратили працездатність, і середньомісячним сукупним доходом сім’ї на одну особу за попередні 6 місяців.

Враховуючи ці показники, максимальною така допомога із початку 2018 року – 1373 грн. З 1 липня вона збільшиться до 1435 грн, а з 1 грудня – до 1497 грн.

Отримати гроші можна у банку на власний рахунок чи через «Укрпошту».

Звернутися за допомогою можна відразу наступного дня після виповнення 60 років. Якщо людина зробить це протягом 3 місяців від дати ювілею, то допомогу їй перерахують від дня народження.

Якщо пізніше, то соціальну пенсію будуть рахувати від дати звернення. На допомогу не може розраховувати людина, яка отримує іншу пенсію. Наприклад, через інвалідність. Або ж веде будь-яку діяльність, від якої отримує дохід. Не платитимуть її також, якщо хтось із членів сім’ї протягом останніх півроку здійснив покупку суму більше 50 тисяч гривень. Загалом рішення про призначення соціальної пенсії приймає управління соціального захисту населення.Тож можуть бути винятки, якщо на це будуть підстави. Заяву розглядають протягом 10 днів.

Список тих, хто мав право вийти на пенсію за вислугою років був прописаний у статті 52 Закону України "Про пенсійне забезпечення" і включав багато категорій людей.

Серед тих хто мають таке право:

працівники освіти та охорони здоров'я;

спортсмени;

водії вантажних автомобілів (з уточненнями про роботу в технологічних процесах);

робітники локомотивних бригад;

деякі категорії артистів театрів та працівників авіації;

механізатори комплексних бригад на вантажно-розвантажувальних роботах у портах і деякі інші категорії.

Також мова буде йти пр осіб, які працювали в шкідливих умовах праці за списком №1 або №2, зокрема, йдеться про шахтарів, які працювали у важких умовах, – далі можуть достроково вийти на пенсію. Чоловіки, які мають не менше 15 років стажу на підземних роботах, а жінки – 7, 5 років стажу, будуть отримувати пенсію, не меншу, ніж трикратний розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (4352 грн).

На пільгових умовах можуть скористатися виходом на пенсію чоловіки, які працювали трактористами-машиністами у сільському господарстві, жінки, які працювали доярками, свинарками, у текстильній промисловості – також мають право дострокового виходу на пенсію і це право за цими громадянами залишається.

Водії міського пасажирського транспорту також можуть скористатися правом дострокового виходу на пенсію за віком за наявності певного спеціального стажу.

Для працівників, які набули стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років, – медиків, педагогів, які набули до 1 жовтня 2017 року спеціального стажу не менше ніж 26, 6 років, також можуть скористатися пенсією за вислугу років.

Також артистам театрально-концертних та інших видовищних закладів збережено право виходу на пенсію за вислугу років. Жінки, які народили п’ятеро і більше дітей та виховали їх до 6-річного віку, а також матері осіб з інвалідністю з дитинства, які виховали їх до 6-річного віку, набудуть право на пенсію у віці 50 років при наявності стажу 15 років. Якщо вихованням дитини займався батько, тоді це право поширюється і на нього.

Військовослужбовці, які брали участь у бойових діях, зокрема, в АТО, можуть виходити на пенсію за військовим законом, а також законодавством для них передбачено право дострокового виходу на пенсію за віком: чоловікам – 55 років і стажу не менше 25 років, жінкам – 50 і стажу не менше, ніж 20 років.

Громадянам, яким раніше була призначена пенсія за спеціальними законами, – держслужбовцям, науковцям, журналістам, прокурорам тощо. На сьогоднішній день ці особи отримувати муть пенсію за нормами страхового закону. Якщо ці особи не будуть згідні з таким переведенням за їхньою заявою їм буде відновлена раніше встановлена їм пенсія в меншому розмірі. Якщо такі особи продовжують працювати, і не подавали в органи пенсійного забезпечення інформацію про свою трудову діяльність, можуть звернутися з- відповідною заявою про дорахування їм певного стажу.