В умовах ослаблення карантину пріоритетним завданням української влади має бути захист та збереження середнього класу як основи та гаранта існування державності.

Зокрема, шляхом запровадження великої антикризової програми підтримки мікропідприємництва, що хоча б частково компенсує малому бізнесу втрати, понесені під час вимушеного простою.

Про це повідомив лідер політичної партії «Сила і Честь», триразовий голова Комітету з питань розвідки при Президентові України, колишній керівник воєнної розвідки, перший заступник Секретаря РНБО, ексголова Служби безпеки України Ігор Смешко.

«З кінця травня більшість підприємств малого бізнесу зможуть нарешті запрацювати. Але майже два місяці простою поставили їх на межу виживання, й далеко не всі з них оговтаються та відновлять роботу. Проте, влада на це абсолютно не зважає й думає, що робить підприємцям велику благодійність лише тим, що дозволяє їм працювати. В той час, як ще на початку карантину треба було приймати велику антикризову програму підтримки мікропідприємництва, яка б запрацювала синхронно зі зняттям усіх обмежень», — переконаний Ігор Смешко.

За його словами, керівництву держави слід було б взяти приклад з Німеччини, де ще в березні Бундестаг схвалив пакет таких антикризових заходів.

«Уряд ФРН шляхом розміщення на фондовому ринку державних облігацій знайшов кошти на фінансування програми підтримки мікропідприємств та самозайнятих громадян. Зокрема, фірми, де працюють 5-10 осіб, отримують фіксовану суму допомоги, що дозволяє їм сплатити оренду під час простою, погасити кредити й розрахуватись за лізинг обладнання.

Деякі німецькі землі виплачують допомогу підприємствам зі штатом до 50 осіб, якщо їх виторг в час карантину впав на 50%, або ж вони взагалі закрилися. Це приклад відповідальності держави за власні дії. Жорсткий карантин – екстраординарний захід, і до нього треба вдаватися тоді, якщо можеш хоча б частково компенсувати малому та середньому бізнесу втрати», — заявив лідер політичної партії «Сила і Честь».

Він відзначив, що українській владі слід негайно запускати подібні програми підтримки, інакше ми ризикуємо втратити середній клас як головну опору державності.

«Середній клас в Україні може стати жертвою коронавірусу, i це призведе до надзвичайно тяжких наслідків. Крім того, що державний бюджет недорахується мільйонів сплачених податків, буде підірвана база української державності. Адже в сучасному світі саме середній клас вирівнює соціальні протиріччя й не дає спалахнути соціальним бунтам.

Якщо він зменшується або взагалі зникає, мільйони людей втрачають надію на краще майбутнє, а радикальні настрої у суспільстві підсилюються. Втрата середнього класу автоматично закриває перед державою можливості модернізації та відкидає її в розвитку на десятиліття назад. Тому сьогодні захист середнього класу в умовах пандемії має стати пріоритетним завданням влади, й на це слід спрямувати основні фінансові, інтелектуальні та управлінські ресурси», — заявив Ігор Смешко.