мобілізація1
 

В Україні із четверга, 18 червня 2015 року, стартує шоста хвиля часткової мобілізації, на даний момент заключна

Додаткова військова мобілізація викликана значною напругою ситуації на сході країни, передає Корупція.Інфо

Про плани провести шосту хвилю мобілізації стало відомо ще наприкінці 2014 р, коли секретар Ради національної оборони України (РНБО) Олександр Турчинов оголосив, що в Україні у 2015 році буде проведено 3 хвилі військової мобілізації.

За словами Турчинова, із 20 січня 2015 року оголошена перша хвиля мобілізації (в цілому четверта хвиля, враховуючи три хвилі мобілізації у 2014 р. – ред.) тривалістю 90 днів, із квітня – друга хвиля, тривалістю 60 днів, а із червня – третя, тривалістю також 60 днів (п'ята і шоста відповідно, – ред.).

При цьому військовий прокурор Анатолій Матіос на початку січня 2015 року прогнозував, що шоста хвиля мобілізації торкнеться 50 тис. людей.

Як зазначають "Подробиці" з посиланням на Генштаб ЗСУ, принципових відмінностей від попередньої п'ятої хвилі не буде. Як і за попередньої хвилі, офіційно штаб не розголошує кількість людей, яких планує призвати в рамках шостої хвилі, проте, за даними видання, минулого разу були мобілізовані 20 тисяч осіб.

"Кількісні та якісні показники, а також порядок проведення черг мобілізації є показниками мобілізаційного плану і являють собою інформацію з обмеженим доступом", – пояснили в Генштабі.

Зазначається, що перелік основних спеціальностей, які цікавитимуть Збройні сили, також залишився тим самим: "Це розвідники, танкісти, артилеристи, зв'язківці, сапери, механіки-водії, водії".

При цьому уникнути призову на строкову службу зможуть ті, хто не пройшов медкомісію або має право на відстрочку. Зокрема, відстрочка дається громадянам, які утримують непрацездатних родичів, у кого вагітна дружина, діти-інваліди або мінімум дві дитини. Також відстрочка діє для студентів та аспірантів денної форми навчання, а також педагогів і медиків, що працюють у селах.