Силові підрозділи України активно втручаються у повітряний простір над анексованим Росією Кримом, проводячи один з етапів деокупації півострова. Про це повідомив сьогодні речник Української добровольчої армії «Південь» Сергій Братчук.
Він зреагував на інформацію про нові вибухи в районі бухти Козача, які окупаційна влада схарактеризувати як «технологічне порушення» на електростанції.
“Сили оборони розчищають небо над нашим українським Кримом. Знищуються системи протиповітряної оборони, знищується логістика, знищується ворожий ресурс. Це те, що сьогодні називається процесом демілітаризації Криму. І, власне, якщо ми говоримо про деокупацію Криму, то це один із цих етапів, який відбувається дуже активно та приносить дуже хороші результати… І я пам’ятаю слова так званого гауляйтера Криму Аксьонова, який говорив про те, що скоріше Україна припинить існувати як держава, перш ніж у Криму не буде електроенергії. Але ми бачимо, що все стало навпаки абсолютно”, — сказав спікер.
Братчук наголосив, що таких ударів по ресурсах російських окупантів ставатиме більше. За його словами, зараз акцент робиться саме на роботу по системах протиповітряної оборони, по тій інфраструктурі, яка забезпечує роботу російської авіації.
“Якщо ми говоримо про тактичну авіацію — це те, що дозволяло ворогові кошмарити весь південь нашої країни, і не тільки. Хочу зазначити: якщо ми говоримо про розчищення неба, то йдеться про те, що сьогодні, наприклад, не тільки ракети ATACMS зможуть більш активно працювати над знищенням ворожої логістики та ворожих об’єктів. Сьогодні є інші засоби ураження в українських Сил оборони”, — сказав Братчук.
Він нагадав, що Крим є великим хабом, який забезпечує російських окупантів на фронті.
“Візьмімо тільки, наприклад, Джанкой. Це велика вузлова станція, через яку загалом йде все те, що потім іде на фронт. Це особовий склад, це озброєння, це боєприпаси, це те, що, природно, робить, скажімо так, істотний внесок у забезпечення російських військ на тимчасово окупованих територіях, відповідно, на фронтових напрямках передусім, звісно, південних, але й не тільки”, — сказав спікер.
Братчук також акцентував: знищення систем протиповітряної оборони Криму показало, що розрекламовані Росією системи ППО, яким нібито “аналогів немає”, не можуть захистити навіть себе.
“Таким чином, Україна зокрема й витісняє Росію з ринку озброєнь. Весь світ побачив, чого це коштує. Ну і, власне, це теж втрати для російського бюджету, значить, втрати для ресурсного забезпечення Росією війни проти України”, — додав він.
Загалом, коли Україна зруйнує Кримський (Керченський) міст, війна не закінчиться, але це буде ударом по репутації Кремля і сильно вжене в депресію всіх “патріотів”. Однак це не стане закінченням війни. Таку думку висловив політтехнолог Аббас Галлямов.
“Ключовими факторами, які зупинять війну, будуть військові фактори, неприпустимо високі втрати або просто такий повний розгром і відступ, втеча, як це було під Харковом”, — вважає він.
Галлямов зауважив, що удари по території тимчасово окупованого Криму не мобілізують росіян, а навпаки — демобілізують, бо говорять про те, що російська армія далека від перемоги.
“Тому російські пропагандисти можуть сказати: “Ну тепер кирдик вам”. Але це штучно. А сам народ, ось ця патріотична спільнота, кожен впадає в депресію, люди всі злі на військове керівництво. Єдине, навколо чого консолідується авторитарна публіка, — це перемоги. Не навколо ідеї протистояння спільному ворогу, нікому вони чинити опір не будуть”, — висловив думку політолог.
За його словами, ніхто в Росії не буде заради захисту Криму та Кримського мосту записуватися в добровольці та проливати свою кров.