Генерал Кристофер Каволі, верховний головнокомандувач Об’єднаними Збройними Силами НАТО в Європі, переконаний, що російській армії, яка вдруге з початку війни вдерлася до Харківської області, не вистачить сил і засобів, щоб радикально змінити ситуацію на цій ділянці фронту.

За його думкою, українським військам вдасться утримати позиції, тим паче що незабаром до них має надійти «величезна кількість» боєприпасів і систем ППО ближнього радіусу дії, а також «значна кількість» бронетехніки.

На прес-конференції у штаб-квартирі НАТО в Брюсселі після зустрічі керівників оборонних відомств країн-членів альянсу, генерал Каволі повідомив Reuters, що в російських підрозділах «не вистачає тієї чисельності, яка необхідна для стратегічного прориву».

Крім того, вони не мають навичок і можливостей для того, щоб діяти в таких масштабах, які необхідні для перетворення прориву на стратегічну перевагу. У них є можливість досягати локальних успіхів, і вони вже це продемонстрували. Також вони зазнали деяких локальних втрат.

Ситуація з поставками боєприпасів для ЗСУ незабаром «значно покращиться», додав голова Військового комітету НАТО, адмірал Роб Бауер.

Каволі не навів даних щодо чисельності російських військ на цій ділянці фронту. За оцінками Джорджа Барроса, аналітика Інституту вивчення війни (ISW), російська групування в Бєлгородській області, звідки в ніч на 10 травня почалася друга хвиля нападу, налічує 30 000 осіб, а разом з військами на сусідніх територіях може досягати 50 000.