Просування ворога на Харківщині зупинено, повідомив військовий оглядач Василь Пехньо.

Журналіст та військовий оглядач Василь Пехньо поділився з глядачами гарною новиною з фронту під час нещодавнього інтерв’ю. Він повідомив про успішні дії українських військових, які змогли стримати ворожі сили на Харківському напрямку.

«Відповідально вам заявляю. Учора, поспілкувавшись із бійцями, які прибули з Харківського напрямку, зараз можу говорити, що ворог там стриманий. Частково просування все ще можливе, але про якусь катастрофічну ситуацію говорити не доводиться,» — зазначив аналітик. Пехньо підкреслив, що українські військові продовжують тримати оборону на високому рівні та роблять усе можливе, щоб захистити свої позиції.

Він також додав, що ворожі спроби прориву були успішно відбиті завдяки високій професійності українських захисників.

«Наші бійці продемонстрували велику мужність і витривалість. Вони працюють у надзвичайно складних умовах, але не здаються і впевнено тримають лінію оборони,» — наголосив оглядач.

За словами Пехньо, ​​важкими були перші два дні російського наступу (на Харківщині – ред.) у районі населених пунктів Стрілечтя та Лук’янці, власне, це саме той плацдарм, який зайняли росіяни. Проблеми виникли також із Вовчанськом, який, як розповідають місцеві жителі, зовсім не був готовий до оборони.

«Фактично збуваються прогнози, які я озвучував», – наголосив журналіст.

Надалі ми побачимо, швидше за все, стабілізацію лінії фронту річкою Вовчою, яка пролягає дещо південніше центральних околиць Вовчанська, вважає експерт. Місто перетворилося на суцільне згарище боїв: тут продовжуються інтенсивні бойові зіткнення, при цьому російські окупанти обстрілюють Вовчанськ усіма можливими засобами.

Під час свого наступу на Харківщині агресорка Росія не в змозі захопити Харків або просунутись та закріпитись на значні позиції в регіоні. Дії окупантів в області мають не скільки військову, скільки політичну складову

Про це розповів військовий експерт, координатор групи «Інформаційний опір» Олександр Коваленко.

За його словами, мета операції загарбників на Харківському напрямку — посіяти в Україні панічні настрої і таким чином примусити до переговорів.

«Вже помітно, що якогось глобального та несподіваного ефекту з катастрофічними наслідками немає. Лише прикордонна смуга є елементом основного впливу російських окупаційних військ.

Він зауважує, що зібране врагом групування на Харківському напрямку було «придатним для проведення виключно рейдової операції».

«Вона має не стільки якісь тактичні чи стратегічні задуми, скільки політичні. Це політична операція з варіантом примусу України до проведення мирних переговорів за умов РФ», — вважає Коваленко.

Експерт також зазначив, що в цій операції задіяний «китайський мирний план, який повністю задовольняє потреби злочинця у розшуку Володимира Путіна».

Сам диктатор Російської Федерації Володимир Путін заявив, що як би справжня мета наступу його армії в Харківській області пов’язана зі створенням так званої санітарної зони.

Про це керівник Кремля заявив під час візиту до китайського міста Харбін.

«Фюрер» цинічно заявив, що вина влади України у наступальній операції російських окупаційних військ у Харківській області. Мовляв, причина як би в атаках на Білгород та прикордонні території РФ.

«Я говорив на публику: якщо це триватиме, ми вимагатимемо створити зону безпеки, санітарну зону. Ось ми це і робимо», — висловився диктатор.

Також, за його словами, армія загарбників на Харківському напрямку «щодня рухається строго за планом і домагається успіхів».