Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак наголошує, що нинішня міжнародна система безпеки вичерпала себе, бо вся прогнила. Її залишки зруйновано, а між її обломками поховано світовий порядок, що діяв раніше, водночас спроби відновити щось – марна справа. Про це Єрмак розповів у своїй колонці для TIME.

Очільник ОП наголошує – агресія РФ проти України стала наслідком безперервної низки воєнних конфліктів, в яких брала участь Росія після розпаду СРСР, і за які Москву не було покарано.

“Ніхто не може передбачити, як довго це триватиме”, – вважає Єрмак і додає, що Росія свідомо обрала шлях архаїзації міжнародних відносин і вирішила послідовно заперечувати верховенство міжнародного права над національним.

“Це спроба відтворити переломні моменти в історії та скасувати або компенсувати незадовільні результати, включаючи Карибську кризу, розпад радянського блоку та подальше розширення НАТО. Кремль вже давно цим успішно займається. У нього є спільники. Ми знаємо їхні імена. Дехто, наприклад угорська влада, все ще готові вести бізнес з Росією на умовах Кремля. Ми знаємо, як європейські еліти послідовно підривають європейські цінності в обмін на російські гроші та енергію. Ми пам’ятаємо, як Ангела Меркель і Ніколя Саркозі нехтували інтересами всієї Європи, щоб зміцнити позиції Німеччини та Франції… Відмова Україні та Грузії у членстві в НАТО була фактичною згодою на агресію Росії проти обох країн. Почалася ера гібридності в сучасних міжнародних відносинах”.

Додамо, Ярмак наголосив що росіяни будуть і далі шукати лазівки наповнення бюджету нафтодоларами в інших країнах.

Індійські нафтові компанії Indian Oil, Bharat Petroleum та Hindustan Petroleum хочуть укласти піврічний контракт на імпорт нафти з Росії. «Роснефть» для постачання планує використовувати посередників, які не потрапили під санкції.

Саме для перекриття таких лазівок у санкційном плані групи Макфола-Єрмака нашим союзникам запропонований механізм вторинних санкцій, який надасть можливість підвести під обмеження також посередників, дотичних до підсанкційних компаній.

Нагадаємо, радниця міністра енергетики України, Надзвичайний і Повноважний Посол Лана Зеркаль в ефірі Українського радіо прокоментувала, яким чином європейські країни можуть попрощатися з російським газом і чи готові вони до запровадження ембарго на російські енергоносії.

«Я думаю, що це може бути поступово. Першими кроками можуть бути ембарго зріджений природний газ, на нафту та нафтопродукти. Це може бути прийнято в сьомому пакеті санкцій, якщо ми зараз дуже активно попрацюємо і з суспільством, і з політиками на різних рівнях в Європі, а безпосередньо в Німеччині та у Франції», – наголосила вона.