У Пентагоні відреагували на “ядерні” заяви речника Путіна. Там назвали небезпечною риторику Москви щодо використання ядерної зброї.

“Це не так, як повинна діяти відповідальна ядерна держава”, – сказав речник Пентагону Джон Кірбі.

При цьому Кірбі наголосив, що посадовці Пентагону “не бачать нічого, що б підштовхнуло нас до висновку, що нам потрібно змінити нашу позицію стратегічного стримування”.

“Ми контролюємо все якнайкраще”, – додав він.

Як повідомлялося раніше, прессекретар президента РФ Володимира Путіна визнав, що Росія ще не досягла жодної зі своїх військових цілей в Україні, і відмовився заперечувати, що Москва може вдатися до використання ядерної зброї.

Дмітрій Пєсков неодноразово відмовлявся відкидати можливість, що Росія розгляне варіант застосування ядерної зброї у відповідь на те, що Москва може вважати “екзистенційною загрозою”.

На запитання, за яких умов Путін використає ядерний потенціал Росії, Пєсков відповів: “Якщо це екзистенційна загроза для нашої країни, то може бути”.

“У нас концепція національної безпеки, вона у відкритому доступі, ви можете прочитати всі причини, з яких може використовуватися ядерна зброя. Тобто якщо буде загроза існуванню країни, то її може бути використано відповідно до нашої концепції. Інших причин, згаданих у цьому тексті, немає”, – сказав спікер Кремля.

Прессекретар також заявив, що “спеціальна військова операція” офіційний евфемізм Кремля для позначення вторгнення Росії в Україну “проводилася суворо відповідно до заздалегідь встановлених планів і цілей”.

Зазначимо, секретар РНБО Олексій Данилов раніше заявив, що українська влада “спокійно ставиться” до ядерного шантажу з боку керівництва Російської Федерації. Крім того, Данилов переконаний, що Україні також необхідно укласти союз із країною, яка має ядерну зброю.