Служба безпеки України закрила кримінальне провадження про можливу державну зраду колишнього президента України Леоніда Кучми і керівника Офісу президента Андрія Єрмака. Воно було порушено з ініціативи нардепа від партії Порошенко Володимира В’ятровича та пов’язане з планами створення Консультативної ради з участю представників “ДНР/ЛНР”.

Про закриття повідомив В’ятрович у своєму Фейсбуці.

Він опублікував постанову слідчого СБУ, в якому сказано, що справу закрито, так як відсутня подія кримінального правопорушення.

“У ході досудового розслідування в даному кримінальному провадженні ніхто не почув жодних фактичних даних щодо здійснення особами, які входили до складу української делегації під час переговорів 11.03.2020 в місті Мінськ Республіки Білорусь, в тому числі Кучмою Л.Д. і Єрмаком А. Б., злочину, передбаченого ч.1 ст. 111 КК України “, – написано в документі.

Як повідомлялося, 23 квітня 2020 р суд задовольнив скаргу В’ятровича та зобов’язав СБУ почати розслідування можливої ​​державної зради Єрмаком і Кучмою.

Йдеться про зустріч Тристоронньої контактної групи в Мінську 11 березня 2020 року, на якій за участю Єрмака і Кучми, а також заступника керівника Адміністрації президента РФ Дмитра Козака сторони досягли домовленостей з питань обміну утримуваними особами, розведення сил і засобів, одночасного відкриття КПВВ в населених пунктах Золоте і Щастя, і введення “Консультативної ради”, до складу якого повинні були входити з правом вирішального голосу по 10 представників від України, 10 – від ОРДЛО, а також по одному представнику з правом дорадчого голосу від ОБСЄ, РФ, Німеччини та Франції при їх згоді.