Останнім часом, після приходу командування Сирського у Генеральний Штаб, в ЗСУ почали активно проводити чистки, а також стало відомо про велику кількість випадків викривань екскомандувачів та ексгенералів на тому, що вони займалися корупцією, а не війною. Цілком ймовірно, що через таку «зміну пріоритетів» ми не могли весь цей час провести ще один успішний контрнаступ і у нас з’явилися певні проблеми. Проте зараз наочно видно, що Сирський міняє усю систему командування, проводячи чистки і в Мінобороні.

Міністерство оборони вперше за сім років здійснило незалежну оцінку внутрішнього аудиту за участю міжнародної мережі KPMG. Про це повідомлено в Мінобороні.

Згідно з поясненнями відомства, міжнародні стандарти передбачають проведення такої процедури щонайменше раз на п’ять років за участю кваліфікованого незалежного оцінювача, який не є працівником організації.

Останню незалежну оцінку внутрішнього аудиту в Міноборони проводили сім років тому.

Така оцінка входить у програму реформування системи фінансового контролю та управління оборонним відомством України.

Заступник міністра оборони Юрій Джигир наголошує на важливості оцінки поточного стану внутрішнього аудиту, готовності до впровадження нових підходів, методів та процедур під час аудиторських досліджень, а також на необхідності вдосконалення організаційно-штатної структури та професійної кваліфікації працівників.

 «В цьому контексті залучення провідних експертів до його оцінки цілком зрозуміле. Детальний звіт від KPMG допоможе керівництву Міноборони краще зрозуміти поточний стан внутрішнього аудиту у відомстві, і в загальному ефективніше контролювати хід реформи», – зауважив Джигир.

Процес проводиться відповідно до Програми спеціального радника міністра оборони України від Великої Британії за фінансової підтримки британського уряду.

KPMG — це міжнародна мережа фірм, яка надає аудиторські, податкові, юридичні та консультаційні послуги. Компанія працює у 155 країнах світу і входить до «великої четвірки аудиторських компаній».

Ексначальника Центрального управління продовольчого забезпечення Командування Сил логістики ЗСУ затримали через незаконне збагачення на суму майже 58 мільйонів гривень. Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідувань.

За даними слідства, протягом 2022-2023 років у підозрюваного з’явились: автомобіль, квартира в Києві, 53 земельні ділянки в Україні та інше майно. Також підконтрольні йому підприємства придбали склад площею 2000 м² та єдиний майновий комплекс експериментального протезно-ортопедичного підприємства.

Наразі вирішується питання щодо обрання затриманому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Екс-службовець одного з управлінь продовольчого забезпечення Тилу Командування Сил логістики ЗСУ, затриманий сьогодні, незаконно отримав в своє розпорядження обласну базу спеціального медичного призначення у Хмельницькій області та майновий комплекс Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства. Про це повідомив офіс Генерального прокурора.

 «Мова йде про … обласну базу спеціального медичного призначення на Хмельниччині загальною площею 2022 кв м, 55 земельних ділянок у різних регіонах, а також єдиний майновий комплекс Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства», — йдеться у повідомленні.

В офісі Генерального прокурора також було оголошено, що наразі проводиться обшук за місцем проживання ексслужбовця. Крім того, розглядається питання про застосування до нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Судом був застосований арешт до активів, які були незаконно набуті.

Тож завдяки таким чисткам уся система буде більш доступною та спрямованою для покращення умов наших захисників, і майбутнім контрнаступам нічого не перешкоджатиме.