російським загарбникам не вдасться оточити та захопити містечко Соледар у Донецькій області.
Про це розповів військовий експерт, полковник ЗСУ в запасі Роман Світан в інтерв’ю
Заяви про те, що українське угруповання у Соледарі в оточенні, на думку експерта – це частина психологічних операцій росіян. Світан заявив, що за місто тривають жорстокі бої.
“Окупанти останні кілька місяців не могли знайти приводів, щоб виправдати мобілізацію в Росії. Не було ніякої перемоги, тому вибрали таке невелике містечко – Соледар. Тож, це більше інформаційна кампанія, яка йде на російську аудиторію”, – пояснив експерт.
“Росіяни в Соледарі зупинені, ведуться бої. Лінії фронту, як такої – всередині міста не існує. Тому визначити щось неможливо, поки не закінчаться бої. ЗСУ Соледар лишати не збираються, адже “за спиною” міста гарний укріпрайон – річка Бахмутка”, – заявив експерт.
Світан додав, що в росіян за кілька днів “пропаде бойовий запал”, і вони “відточаться”, використавши снаряди, які для накопичили для штурму міста. Крім того, на його думку, окупанти вперлись у соляні шахти та не можуть просунутись далі. Наступні кілька днів будуть вирішальними у битві за це містечко.
“Але все залежатиме від рішення українського командування – утримувати окупантів в Соледарі, відкинути їх з міста чи втримувати рубіж річки і залізничної дороги в Соледарі”, – переконаний полковник ЗСУ в запасі.
Зазначимо: у Соледарі Донецької області тривають важкі бої, а ЗСУ продовжують тримати оборону.
Станом на ранок 12 січня немає інформації, що росіянам вдалося суттєво просунутися. Натомість є інформація, що 11 січня українським захисникам вдалося завдати потужного артилерійського та авіаційного удару по скупченню російських військ під Соледаром.
Про це українському виданню розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.
За його словами, внаслідок атаки, російські загарбники втратили щонайменше 100 військовослужбовців, які проводили там бойові дії.
Крім того, окупанти під Соледаром змінили тактику ведення бойових дій. Тепер вони діють невеликими групами як і під Бахмутом.
Раніше це були батальйонно-тактичні групи по 800 – 1 000 осіб, а зараз це невеликі штурмові групи від 3 до 30 осіб. Вони здійснюють атаку, а якщо вона не вдалася, то відходять назад і починається нова хвиля, – повідомив військовий аналітик.
За його словами, упродовж дня російські окупанти можуть здійснити 10 – 15 таких хвиль.
Наразі під Соледаром воюють не лише ПВК “Вагнера” та новомобілізовані росіяни, яких використовували для виявлення вогневих позицій наших бійців. Крім того, окупаційне військо переважно використовує там мінометну зброю, оскільки відстань між сторонами невелика.
Так, компанію вагнерівцям та свіжомобілізованим під Соледаром складають також десантно-штурмові війська. Загалом там воює “еліта” російської армії.
Ми поклали там вже кілька тисяч цих спецпризначенців. Це дуже добре, тому що в них залишилося вже небагато таких спецпризначенців – велику кількість ми знищили на цій ділянці фронту,
Для того, щоб підготувати таких бійців країні-агресорці потрібно більше часу, аніж вона має. Тож можна очікувати, що спецпризначенців у Росії майже не залишилося.
Водночас Гетьман зауважив, що в роботі цих невеликих штурмових груп ворога важливу роль відіграє аеророзвідка. Так, у кожній групі є оператор БпЛА, який передає інформацію щодо розташування позицій наших бійців, щоб спрямувати на них мінометний вогонь.
Ці штурмові групи йдуть без бронежилетів, оскільки несуть на собі багато боєкомплекту. Обов’язково кожна група має гранатомети. Щойно окупантам вдається просунутися бодай на 10 метрів, вони одразу закопуються і роблять невеликі фортифікації, щоб з цього місця можна було продовжувати наступ -додав експерт.