Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що через декілька років половина українців буде проживати не на території України.

Про це Клімкін заявив на зустрічі з ветеранами війни на Донбасі.

«Те, що відбувається зараз, коли мільйони українців постійно чи тимчасово за кордоном, я вважаю, що за декілька років приблизно буде так — половина українців буде тут, а половина українців буде там (за кордоном — ред.)», — сказав він.

За його словами, зараз за кордоном проживають 20 мільйонів українців.

Водночас міністр наголосив, що українські громадяни є найбільшою цінністю країни.

“Дуже не хотілося б перетворитися на постачальника робочої сили до ЄС: і рук, і мізків. Тому що українські мізки потрібні всім. Всі зацікавлені, щоб українців у них було побільше. Українців всі люблять, тому що українці – це завжди плюс і ніяких мінусів”, – вважає Клімкін.

Українці не однозначно відреагували на такі слова Клімкіна. Хтось побачив там натяк на діяльність президента Зеленського, мовляв, Клімкін каже, що після того, як Зеленський став президентом люди виїзджають за кордон, в свою чергу, як зазначають користувачі соціальних мереж, саме діяльність уряду Гройсмана та Порошенка, змушувала протягом 5 років, покидати свою країну українців, які просто не мали можливості тут заробляти, або ж заробляли мізер. Користувачі соціальних мереж, підкреслили, що Клімкіну потрібно було думати про “відтік людей” раніше, а не переводити стрілки на нову владу, яка і так певною мірою зробила більше, ніж стара за 5 років.