Координатор із стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США Джон Кірбі наголосив на брифінгу в п’ятницю, що Росія не виявляє жодних ознак готовності завершити розв’язану нею війну в Україні шляхом переговорів.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на USA Today. Раніше в п’ятницю речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Владімір Путін “завжди був, є і залишається відкритим для переговорів з метою забезпечення інтересів Росії”, але Москва відкидає умову виведення військ з України.

“Я б з обережністю ставився до всього, що виходить з Кремля, коли йдеться про подібні заяви. Путін не продемонстрував жодних ознак того, що він готовий сісти за стіл переговорів і закінчити цю війну”, – наголосив Кірбі.

Він сказав, що найбільш помітною дією, якою Путін міг би показати налаштованість до переговорів, було б виведення російських військ з України та припинення обстрілів української інфраструктури.

“Дії говорять голосніше, ніж слова. А їхні (Росії) дії свідчать про похмуру рішучість росіян продовжувати вбивати українців”, – наголосив представник Білого дому.

Напередодні президент США Джо Байден заявив, що наразі не має наміру говорити з російським візаві Володимиром Путіним, але готовий це зробити, якщо той справді виявить зацікавленість у припиненні розв’язаної ним війни в Україні, а саме – якщо виведе війська з України.

“Ця війна може закінчитися в один раціональний спосіб – якщо Путін виведе війська з України. Звісно, він цього не зробить. За це він заплатив високу ціну, вчинив неймовірну різанину проти цивільного населення України – бомбардував дитячі садки, лікарні, притулки для дітей. Те, що він робить, – огидно”, – наголосив президент США.

Байден зазначив, що в нього немає планів говорити з Путіним найближчим часом.

“Дозвольте дуже обережно висловитися: я готовий поговорити з Путіним, якщо він справді зацікавлений у тому, щоб знайти рішення про те, яким може бути вихід із цієї війни. Цього він ще не зробив. Якщо це справді буде так, то я в консультації з моїми друзями з Франції та НАТО буду готовий сісти за стіл переговорів із Путіним, щоб дізнатися, чого він хоче і що в нього на думці”, – додав він.

До того моменту, зауважив американський лідер, “ми повинні підтримувати український народ, і це вкрай важливо”.

“Сама думка про те, що Путін може перемогти Україну, є немислимою”, – підкреслив Байден.

Побутує також думка, що глава Кремля Владімір Путін може використати мирні переговори для поповнення запасів своєї армії перед початком нового наступу. Таке припущення зробив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

На думку Клеверлі, існує ризик того, що «припинення вогню насправді може бути використане Путіним для того, щоб підготувати більше військ і більше боєприпасів, а також переобладнати свої пошкоджені збройні сили та переозброїти їх». Попередження Клеверлі пролунало після того, як президент США Джо Байден заявив, що був би готовий поговорити з Путіним, якби той справді прагнув закінчити війну, чого досі не відбулося.

Президент Франції Еммануель Макрон заявив, що продовжить розмову з главою Кремля, щоб спробувати запобігти будь-якій подальшій ескалації і досягти «дуже конкретних результатів», таких як безпека для атомних станцій. Однак Клеверлі, який цього тижня взяв участь у зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО в Бухаресті, поставив під сумнів те, що Путін дійсно буде вести переговори «з добрими намірами».

«Річ у тому, що ми повинні бути дуже, дуже обережними, якщо “мирні” переговори – і я використовую слово “мирні” в лапках – будуть ініційовані Владіміром Путіним», – заявив він.

За його словами, якщо росіяни використають будь-яку паузу в бойових діях просто як прикриття для переозброєння, то надалі можуть бути ще більші проблеми.  

«Тоді все, що станеться – ми знову побачимо точно такі ж сцени, але, можливо, через, я не знаю, шість, 12, 18 місяців», – додав Клеверлі.

«Вирішення цього питання має бути стійким, воно має бути значущим, воно має бути реальним. Ми маємо остерігатися паузи, яку Росія використовує для того, щоб переконатися, що її наступна фаза агресії буде більш ефективною, ніж нинішня фаза. І подивіться, Владімір Путін уже набув досвіду в цьому питанні. Грузія, це мало бути одноразовим випадком, чи не так? Крим, це мало бути одноразовим, чи не так? Східна Україна, це мало бути одноразовим випадком. І насправді ми побачили, що вони були підготовкою до цієї останньої хвилі агресії», – зазначив міністр.