У Білому домі не змогли відповісти на запитання, чи розпочала Україна очікуваний контрнаступ для звільнення захоплених Росією територій.
Про це заявив на брифінгу радник президента США з питань національної безпеки Джейк Салліван
“Як ви знаєте, це не схоже на висадку в “день Д” на пляжі. Ці види бойових дій більш динамічні, багатошарові, багатогранні”, — сказав Салліван.
Він відмовився казати, чи розпочали Сили оборони України свій наступ.
“Нехай українці самі охарактеризують і опишуть те, що вони роблять. Скажу лише, що в деяких частинах України ведуться інтенсивні бойові дії, як ми нещодавно бачили на прикладі боїв навколо Бахмута”, – зазначив Салліван.
Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що Україні все ще потрібно “трохи більше часу”, перш ніж вона почне контрнаступ. Це потрібно, щоб дозволити більшій частині обіцяної західної військової допомоги прибути в Україну.
Втім певні дії ЗСУ таки можемо спостерігати.
Бахмут Донецької області залишається епіцентром бойових дій на Сході України. У місті тривають важкі бої. Але, незважаючи на складну ситуацію та перевагу російських окупантів в авіації, артилерії, Сили оборони продовжують просуватися на флангах і завдають противнику колосальних втрат. Про це в ефірі телеканалу сказав військовий експерт Владислав Селезньов.
“Що стосується Бахмутського напрямку, то, очевидно, що бої тривають у самому населеному пункті. Місто-фортеця тримається, але тримається всупереч усій логіці, оскільки росіяни там мають тотальну перевагу — і в засобах артилерійського ураження, і в авіації. Вони постійно використовують керовані авіаційні бомби (КАБ), які буквально стирають з лиця землі це місто”, — зазначив Селезньов.
На його думку, говорити про можливе оперативне оточення військ РФ у Бахмуті поки що передчасно.
“На флангах українська армія має просування. Фланги ці спрямовані на те, щоб “розтиснути кліщі” того оперативного оточення, на яке дуже сильно розраховували російські генерали. Але говорити про те, що в найближчій перспективі цей контрнаступ ЗСУ може трансформуватися в оперативне оточення вже російського гарнізону в Бахмуті, поки що зарано. Я досить обережно оцінюю такого роду варіанти. Тому що росіяни, як і раніше, мають ресурси, можливість цими ресурсами маневрувати. І навряд чи вони допустять такий розвиток ситуації”, — сказав експерт.
Також Селезньов зазначив, що розлад і конфлікти між “вагнерівцями” і регулярними військами РФ призводить до позитивних результатів для української сторони на Бахмутському напрямку.
“Істерикою Євгена Пригожина я задоволений. І претензії керівника приватної військової компанії “Вагнер” обґрунтовані, тому що через відсутність організованих дій, з одного боку ПВК “Вагнер”, з іншого боку — російської окупаційної армії, росіяни змушені відступати. Але, знову ж таки, відступ російської армії — це насамперед мужність і героїзм, професіоналізм українських воїнів”, — акцентував Селезньов.
Також спікер прокоментував оперативну обстановку на Куп’янському та Кремінському напрямках.
“Що стосується дій українських Сил оборони в напрямку Куп’янська і в районі Кремінної, очевидно, що вони створили досить серйозний масив сил і засобів, який дає змогу досить впевнено діяти, маневрувати, знищувати противника у величезних кількостях. Але також ми повинні розуміти, що росіяни чудово володіють ситуацією на цій ділянці фронту”, — зазначив Селезньов.
За його словами, росіяни зосередили чимало сил і засобів на території Бєлгородської області, зокрема в районі Нового Оскола.
“Цілком можливо, що це ті резерви, які росіяни тримають у готовності на випадок, якщо українська армія прийде на цій ділянці фронту в контрнаступ”, — припустив експерт.
Час від часу ЗС РФ намагаються просуватися на цій ділянці фронту, але зазнають величезних втрат в особовому складі, бронетехніці та змушені щоразу відповзати після невдалих атак, відновлювати втрачені ресурси, доповнив Селезньов.