Російські загарбники розглядають можливість відходу від Криму. Йдеться як про військове командування, так і про представників окупаційних адміністрацій. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов в ефірі «Радіо Свобода».
«Один із реальних с сценаріїв, який для себе розглядають окупанти, – це відхід з Криму. Значна частина представників окупаційної адміністрації і командування, розуміючи це, свої сім’ї вже вивезли. І активи так само вивезли», – розповів представник розвідки.
Юсов зазначив, що ряд окупаційних підприємств в українському Криму готується до евакуації, у тому числі збирають документи для перевезення на територію так званої РФ. А дивлячись на траншеї, які російські війська облаштовують у Криму, можна помітити, що значна частина розташована далеко від межі з материковою частиною України.
«Тому – так, це сценарій (відходу з Криму), який вони для себе розглядають і розуміють його реалістичність», – додав представник ГУР.
Додамо, що колаборанти намагаються виїхати з території тимчасово окупованого Криму та вивозять свої сім’ї. Цей процес набирає масовості.
Як зауважив в ефірі телеканалу FREEДОМ заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Денис Чистіков, окупанти та їхні посіпаки вже намагаються звільнятися та полишати півострів.
“Але на півострові їх намагаються стримувати залякуванням або притягненням до кримінальної відповідальності, або одразу мобілізація та участь у “спеціальній військовій операції”, – додав він.
За словами Чистікова, поплічники російських загарбників та окупанти вже вивезли свої сімʼї. В напрямку з окупованого Криму в бік Краснодарського краю РФ фіксувалися черги.
Також зазначимо: якщо світ прийме збереження окупованого Криму у складі Росії, це стане надзвичайно небезпечним сигналом для всього світу. У цьому переконаний колишній генеральний секретар НАТО і прем’єр-міністр Данії Андерс Фог Расмуссен, пише Українська служба «Голосу Америки».
Росія порушила власноруч підписаний договір про визнання кордонів України (включно з Кримом) в обмін на ядерне роззброєння України, нагадав Фог Расмуссен.
Він також додав, що Крим мусить повернутися до України, інакше це стане сигналом для інших агресорів: «Вони зможуть прийти до висновку – якщо Путіну можна забрати Крим, отже, я можу забрати Тайвань».
Крим – це територія України. Тому мені байдуже, як Путін на це реагуватиме
Расмуссен вважає, що для президента РФ Володимира Путіна дуже важливим є збереження окупації Криму, але водночас він наголосив: «Ми не повинні боятися реакції Путіна. Він, звичайно, відреагував би – військовою силою і дуже жорстко. Але чому це повинно зупиняти нас?»
«Крим – це територія України. Тому мені байдуже, як Путін на це реагуватиме, але для мене українська перемога полягає в тому, щоб повернути Крим», – заявив Андерс Фог Расмуссен.
Звертаючись до американців, Фог Расмуссен сказав: «Коли я чую аргумент американців, мовляв, слід зменшити допомогу Україні, бо ми потребуємо ресурсів, щоб захищати Тайвань, то я хочу сказати: насправді ці два конфлікти надзвичайно пов’язані. Допомагаючи захистити Україну, ми також стримуємо атаку на Тайвань».
Наведені заяви Андерса Фог Расмуссена були озвучені під час онлайн-дискусії Атлантичної ради США, що стосувалася зусиль Заходу зі створення гарантій безпеки для України та стратегії підготовки до саміту НАТО в липні. Участь у дискусії взяв і керівник Офісу президента України.
Відповідаючи на питання, чи є повернення Криму ціллю контрнаступу, Голова ОП сказав: «Ми дуже відкриті щодо наших цілей. Ми казали неодноразово, що наша перемога – це повернення всієї території України у її міжнародно визнаних кордонах. Донбас – це Україна, Крим – це Україна. Я знаю, що наші партнери поважають цю нашу позицію, і я особисто ніколи не чув, щоб хтось із них намагався говорити з нами про будь-який компроміс щодо цього. Наша позиція дуже чітка і дуже принципова, тому ми готові слухати усі пропозиції, які враховують нашу територіальну цілісність, наш суверенітет і нашу незалежність», – підсумував Голова ОП.