Станом на 12 січня 2018 року пенсії за січень профінансовано на 53 % місячної потреби, передає Корупція.Інфо з посиланням на прес-службу Пенсійного фонду України

Популярне: “Це були ви! Точно ви! 100%!…”: Парасюк “підірвав” Мережу зверненням до Порошенка

“Станом на 12 січня 2018 року спрямовано 16,1 млрд грн на виплату пенсій, що становить 53% місячної потреби”, — сказано в повідомленні.

Зазначається, що виплата пенсій через поштові відділення та установи банків здійснюється за встановленим графіком.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року розмір максимальної пенсії для українців зріс до 13,8 тисяч гривень. Минулого року максимальна пенсія складала 10,7 тисяч гривень.

З 1 січня 2018 року деяким пільговим категоріям пенсіонерів – депутатам, суддям, вченим, дипломатам та ін. – не нараховуватимуть пенсію за особливою формулою, натомість всіх переведуть на єдину. Формулу прописали ще восени 2017 року, і в зв'язку з її впровадженням частині пенсіонерів підвищили виплати. Але в цьому році один з показників – коефіцієнт страхового стажу – змінився.

Пенсія = середня зарплата за останні три роки × індивідуальний коефіцієнт зарплати × коефіцієнт страхового стажу (був 1,35, став 1)

У цій формулі індивідуальний коефіцієнт зарплати для кожного пенсіонера свій – це співвідношення доходу і середньої зарплати.

Колишні пільговики зможуть отримувати спецпенсії, але тоді їх не будуть перераховувати і індексувати.

З 1 січня 2018 – го терміном на два роки українці зможуть отримувати тимчасову державну допомогу в тому випадку, якщо їх страховий стаж становить не менше 15 років, і вони досягли віку виходу на пенсію, але не працюють. Розмір такої допомоги – прожитковий мінімум для тих хто втратив працездатність: зараз це 1373 грн, з 1 липня – 1435 грн, а з 1 грудня – 1 497 грн.

А ось з індексацією пенсій ситуація склалася неоднозначна. Погоджено, що перераховувати пенсії будуть на 50% від зростання середньої зарплати за останні три роки і на 50%  індексу споживчих цін. Але проіндексують пенсії тільки в 2019 році, а в автоматичному режимі це буде відбуватися тільки з 2021 року. І якщо в цьому році зростання пенсій і станеться, то тільки в ручному режимі.