Разом із президентом Зеленським Єнс Столтенберг обговорив підготовку до майбутнього саміту НАТО, що має відбутися у липні поточного року у Вільнюсі.
«Я запросив його (Зеленського – ред.) відвідати цю зустріч. Радий, що він прийняв це запрошення та візьме участь у саміті НАТО в Вільнюсі», – сказав керівник НАТО.
«В рамках Контактної групи з оборони України, що збирається сьогодні під егідою Сполучених Штатів, ми обговоримо, як наростити допомогу для України. Я щойно, вчора вночі, повернувся з Києва, де зустрівся з Президентом Зеленським. Його послання – він дійсно вдячний та вітає потужну підтримку, яку союзники по НАТО і партнери надають для України, але він також розраховує на таку підтримку у майбутньому», – сказав Столтенберг.
«Моє послання йому було таким – НАТО буде стояти поряд з Україною тривалий час, поки вона продовжує відбивати російську агресію. І ми будемо поряд з Україною у майбутньому, щоб допомогти їй розбудувати краще та яскравіше майбутнє», – заявив Генеральний секретар НАТО.
Аналітик відзначив, що на саміті НАТО у Вільнюсі будуть як мінімум дві ключові теми, які мають важливе значення для України.
Як очікується, союзники по Альянсу підтвердять зобов’язання підтримувати Україну так довго, як це буде необхідним, із наданням суттєвої військової допомоги, щоб Україна могла перемогти як суверенна та незалежна європейська держава.
«Я також очікую, що союзники ухвалять багаторічну програму для допомогти Україні у переході від військового обладнання, стандартів та доктрин пострадянської ери до стандартів та доктрин НАТО, та забезпечити повну взаємосумісність між Збройними силами України та силами НАТО», – додав Столтенберг.
Про це сьогодні у Німеччині, на військовій базі Рамштайн, перед початком зустрічі Контактної групи з оборони України, заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
«Щодо літаків– союзники вже поставили (Україні – ред.) бойові літаки. Польща передала Міг-29, триває обговорення щодо інших типів бойових літаків. Подивимося, як дискусії будуть просуватися сьогодні серед союзників й партнерів. Ми маємо постійно проводити оцінку та постійно проводити консультації. Йдеться не лише про нові платформи (озброєння – ред.), але й про забезпечення дієздатності тих платформ, які ми вже маємо», – зазначив керівник НАТО.
Він привітав лідерство та зусилля США, які зібрали зустріч Контактної групи з оборони України, та подякував уряду Німеччини за організацію такої зустрічі на своїй території.
«Я очікую, що під час цієї зустрічі союзники по НАТО та партнери оголосять про додаткову допомогу, та не лише про нові платформи, але також щодо забезпечення дієздатності вже поставлених платформ озброєння. Щоб мати бойові танки, вам також потрібно мати величезну кількість боєприпасів, пального, трейлери, щоб переміщувати важке обладнання, ремонтні машини тощо. Тож інколи ми недооцінюємо всю логістику, яка має бути організована, щоб мати в оперативній готовності таку спроможність, як бойові танки», – сказав Єнс Столтенберг.