Повідомляється, що росіяни, які візьмуть участь у Радбезі ООН можуть показати людей, які будуть брехати про неонацистів в Україні, розповідати байки як там жахливо до усіх ставляться. Як же ж готуються протистояти цим вигадкам і провокаціям?
Росія сьогодні знов намагатиметься використати майданчик ООН для поширення антиукраїнської пропаганди. Постійна російська місія скликала засідання – втім не у звичному форматі Ради безпеки, постійним членом якої вона є, а неформальне.
В офіційних документах, оприлюднених на сторінці ООН, ідеться, що росіяни пропонують обговорити “витоки неонацизму в Україні”. Український посол в ООН в ексклюзивному інтерв’ю ТСН зазначив, чому росіяни спромоглися лише на неформальні збори і як Україна має намір реагувати на цю провокацію.
Це буде не звичайне засідання Ради безпеки, а неформальні збори за так званою формулою «Аріа». Такий формат роботи був винайдений для того, щоб члени Радбезу могли заслуховувати інформацію від доповідачів, із запрошенням яких на формальне засідання можуть виникнути складнощі, розповів ТСН постійний представник України в ООН Сергій Кислиця. І багато країн, зокрема й Україна, користувалися формулою «Аріа», щоб вмикати на засідання представників тимчасово окупованих Росією територій.
Але Росія, вочевидь, націлилася залучити до засідання когось геть одіозного, прогнозує посол України. Офіційно заявленою росіянами темою є витоки неонацизму в Україні.
У мене немає сумніву, що користуючись тим, що це не є засіданням Ради безпеки, що це є зібранням членів Ради безпеки, і то не всіх, у неформальному, неофіційному форматі, а тим більше користуючись віртуальним форматом проведення, Російська Федерація посадить якихось покидьків і фріків, для того, щоб розповідати якісь хворобливі наративи щодо неонацизму, – каже Сергій Кислиця.
“Літнє загострення агресивної мімікрії — це коли місія фашистської країни, яка за масштабами руйнувань українських міст перевершила нацистів і фашистів, організовує в Нью-Йорку чергове біснування про “неонацистів”. Сім десятків дипломатів-путлерюгендців в місії рф при ООН зігують”, – написав він.
Зокрема, як повідомляють ЗМІ, рашисти вчергове хочуть обговорити історичні постаті Степана Бандери та Романа Шухевича, чиї образи активно використовує російська пропаганда. Також вони вкотре заявляють, що Революція Гідності супроводжувалась “факельною ходою” та загострюють увагу на любові українських бійців до татуювань.
Крім того, на думку російських дипломатів, котрих часто підловлювали на поширенні фейків в ООН, українські захисники начебто “імітують методи тортур Третього Рейху”.
Виходячи із того, що засідання неформальне, а Україна не є членом Радбезу, наша місія скликані Росією збори ігноруватиме, говорить посол. Але партнери України, що входять до радбезу, вважає він, не залишать це засідання без уваги.
Наші партнери, або деякі з них, на експертному рівні підуть на цей захід, аби дати відсіч російським наративом. Для того, щоб Російська Федерація не залишилася наодинці зі своїм брєдом, – додає Кислиця.
Засідання розпочнеться по 10 вечора за Києвом. І попри неофіційний статус висвітлюватиметься на офіційному каналі ООН.
Нагадаємо, що шість країн Ради Безпеки ООН, а також Україна, оприлюднили спільну заяву із рішучим засудженням російських ракетних ударів по українських містах, у тому числі в торговельному центрі Кременчука, та висловили повну підтримку українському народу.
Текст документа оприлюднило на своїй сторінці Постійне представництво США при ООН, передає Укрінформ.
Ми, члени Ради Безпеки, а саме Франція, Ірландія, Норвегія, Сполучене Королівство, Сполучені Штати й Албанія, до яких приєдналася Україна, підтверджуємо нашу повну підтримку незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів,- наголошується у спільній заяві.
При цьому, країни засудили активізацію російських ракетних ударів по території України, спрямованих на житлові квартали та цивільну інфраструктуру, в період 25-27 червня 2022 року.
Ми найрішучішим чином засуджуємо вбивство мирних жителів внаслідок цих ракетних обстрілів, зокрема удару по переповненому торговельному центру в Кременчуці Полтавської області України. Ця атака була кричущим нападом на цивільну інфраструктуру й цивільне населення,- наголосили країни ООН.
Вони назвали це порушенням Міжнародного гуманітарного права та закликали до виконання Женевської конвенції 1949 року.