Президент Володимир Зеленський виступив із промовою на саміті “Великої сімки” (G7), який проходить у японській Хіросімі. У своєму зверненні голова держави подякував світовим лідерам за підтримку та допомогу Україні у боротьбі з російською агресією, а також закликав їх до ще більшої демократії.
Про це повідомляє прес-служба Офісу президента.
Зеленський розповів, що з разом з партнерами Україна досягла такого рівня співпраці, який забезпечує повагу до демократії, міжнародного права та свободи.
«У світі були намагання ігнорувати й зневажати те, що ми цінуємо. Але зараз це неможливо. Зараз наша сила зростає. І кожен, хто може забажати агресії проти демократичної країни, бачить, якою буде відповідь. І що більше ми з вами співпрацюємо, то менша вірогідність, що хтось іще у світі піде божевільним шляхом Росії», – йдеться у повідомленні.
Однак, за словами президента, демократія потребує більшого. На його думку, Україні потрібне очевидне глобальне лідерство демократії.
” Нам потрібне глобальне лідерство демократії . Це головне, що ми забезпечуємо нашою співпрацею”, – додав Зеленський.
Український лідер наголосив, що кожне рішення для захисту України – робить нашу перемогу ближчою.
Також, президент висловив вдячність Канаді за надану допомогу, однак наголосив, що зараз настав критичний момент для нас та для всього світу, і Україна потребує посилення допомоги.
Крім цього, глава держави закликав сприяти зусиллям України у поверненні незаконно депортованих дітей. Обговорили реалізацію української формули миру.
Підкреслимо, що ця зустріч на саміті “Великої сімки” має бути “ядерною” для Росії.
Про це розповів політолог Микола Давидюк. За його словами, теперішній саміт G7 буде суперважливим. Тут варто було б розглядати можливості тиску на Росію, щоб через мирні перемовини зберегти життя українських військових.
Але, як неодноразово повторювали українські посадовці, у будь-яких мирних перемовинах не може бути ніяких поступок суверенітету чи інших важливих для України інтересів.
Як наголосив Давидюк, саміт G7 буде також підготовкою до саміту НАТО у Вільнюсі, який пройде влітку. Якщо правильно провести перемовини, то вже на зустрічі Альянсу можна буде отримати рішення про передачу F-16.
«Вони приїдуть десь за 2-3 місяці після рішення, коли перша група довчиться в Британії, США та інших країнах. Вірю, що цей саміт G7 буде “ядерним” для Росії. Через те, що є дуже великі шанси отримати F-16. Потрібно грати в таку стратегію. Перед самітом НАТО нагнітати, щоб нас взяли в НАТО. Вони скажуть, що взяти не можуть, але раз так просимо, то щось отримаємо. І це буде F-16», – підкреслив Давидюк.
Окрім цього, Україні вдасться досягнути тиску на Росію в рамках “клубу” G7. Також паралельно відбувалися важливі зустрічі з іншим державами на кшталт Саудівської Аравії, де не мають такої аж дружньої позиції щодо України.
«Бачу таку історію. Ми зможемо досягнути в рамках цього “клубу” тиску на Росію. І знову-таки спробуємо десь дотиснути питання вступу до НАТО. Також тут буде меседж Путіну. Чому ж зібралися в Хіросімі? США нагадують, що вони єдині, хто робили ядерні удари по фашистському місту Хіросіма, щоб фашисти здалися. Це демонстрація, що вони не бояться, якщо вдарять по Україні. Вони натякають, що готові вдарити по Росії в разі потреби», – зауважив Давидюк.
Загалом йде правильна робота з партнерами напередодні контрнаступу. Україна все робить правильно.