За інформацією британського видання The Guardian, Велика Британія, Німеччина та Франція мають намір вийти з ядерної програми, ухваленої в 2015 році, через те, що Іран продав озброєння Росії. Термін дії санкцій спливає у жовтні.

“Очікується, що лідери трьох країн вперше оголосять про плани вийти з іранської ядерної угоди, коли вони підтвердять, що не збираються скасовувати санкції щодо Тегерана, як того вимагає угода”, — йдеться у публікації The Guardian.

Дипломати ЄС та Британії аргументують своє рішення тим, що Іран сам порушив договір. Згідно з угодою щодо ядерної програми, Іран повинен був позбутися 98% запасів збагаченого урану і погодитися на інспекції МАГАТЕ на свої ядерні об’єкти.

У свою чергу країни Заходу повинні покроково знімати з Ірану санкції. Зокрема, обмеження стосувалися розробки балістичних ракет, які здатні нести ядерну зброю. Вони також забороняли будь-кому купувати, продавати чи передавати безпілотники та їх компоненти до Ірану чи з Ірану, без попереднього дозволу Ради безпеки ООН.

Також Тегеран продовжує працювати над збагаченням урану для створення ядерної зброї. Раніше МАГАТЕ під час перевірки виявило сліди урану на трьох незадекларованих об’єктах.

“Вони порушили угоду та не виконали своїх зобов’язань. Питання угоди стоїть на нашому порядку денному. Ми обов’язково простежимо за скасуванням санкцій. Ми не залишили стіл переговорів”, — заявив президент Ірану.

Переговори щодо відновлення ядерної угоди 2015 року між Іраном та Заходом залишаються у безвиході. За словами глави відомства Ентоні Блінкена, Вашингтон розглядає всі варіанти, щоб запобігти отриманню Іраном ядерної зброї.