В Авдіївському секторі українські сили оборони та російсько-окупаційні війська ведуть бої за населені пункти Тоненьке, Орлівка та Бердичі Донецької області. Противник не захопив ці населені пункти і українські військові активно намагаються вибити їх далеко за їхні межі. Наступальні можливості російських військових вичерпані. Про це сьогодні, 11 березня, заявив військовий оглядач Денис Попович.
“Точаться бої за ці населені пункти. І можна говорити про те, що загрузає потихеньку російська армія на цій ділянці фронту. Кожен день боїв за ці три села на Авдіївському напрямку, для росіян він називається Покровським напрямком, виграє нам час для того, щоб обладнати захисні споруди, фортифікацію, яка надалі допоможе нам ефективніше займати оборону на цій ділянці фронту”, — прокоментував Попович.
Попович заявив, що виснаження наступальних можливостей російських військ було передбачуваним.
“Я виділив би два чинники — героїчний опір української армії та, безумовно, виснаження російської армії, яка не може наступати. Та й неможливо весь час наступати в тому самому темпі протягом тривалого часу. Тому незабаром, очевидно, знадобиться провести перегрупування”, — додав експерт.
Тим часом на Авдіївському напрямку ЗСУ формують нову лінію оборони. Адже на захід від Авдіївки, за кілька кілометрів від міста, йде зниження місцевості, і дуже складно. Тим паче, що суттєвих рубежів там не було.
Про це інтерв’ю розповів ексзаступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант Ігор Романенко.
«Тому вони будуються по ходу, і не одразу на лівому фланзі Авдіївки, а, на жаль, далі. На дальності 5-6 кілометрів від цього населеного пункту не було за що зачепитися, тому росіяни пройшли цю відстань на одному наступальному імпульсі. Але далі почалися наші рубежі та деякі резерви. Найчастіше ці рубежі прив’язувалися до висот, використовувалися природні водні перепони тощо. І саме на цих рубежах планується призупинити наступ супротивника, тобто стабілізувати ситуацію», — пояснив він.
Ці лінії розташовані на захід від таких населених пунктів: Бердичі, Орлівка, Тоненьке та Первомайське.
Українські війська використовують усі можливості, щоб блокувати просування противника. Зокрема, вони вибудовують фронт уздовж населених пунктів, посадкових майданчиків, пагорбів, пагорбів, височин і висот, з яких можна вести ефективний артилерійський вогонь. Географічно там більше можливостей».
За словами Романенка, ворог може зайняти села Бердичі, Орлівка, Тоненьке і Первомайськ.
«Ведуться бойові дії навколо цих населених пунктів, вони максимально використовуватимуться в організації бойових дій», — пояснив генерал.
За Новомихайлівку також тривають запеклі бої. Ігор Романенко каже, що села можна утримати за однієї умови – наявності резервів.
«Я не можу сказати, які резерви є на цьому напрямку. Наші Сили оборони докладають зусиль, але потрібні ті самі боєприпаси, той самий особовий склад».
На лінії фронту на Бахмутському напрямку фактично опинились села Богданівка, Іванівське, Кліщіївка.
«У вкрай тяжкому стані Іванівське. Це такий хаб. Ми пам’ятаємо цей населений пункт, цю назву з того часу, коли наші захисники билися за Бахмут. Це дуже важливе село, але ситуація там важка. Часів Яр стоїть, він і далі відбиватиметься. Він розташований на височині, там і раніше були рубежі. Він важливіший і представляє серйозні можливості з погляду організації оборони навколо нього. Це відбувається зараз», — резюмував генерал-лейтенант Ігор Романенко.
За його словами, станом на сьогодні окупаційні війська Росії просуваються тільки на тактичному рівні, але, на жаль, все ж таки просуваються.
«Інтенсивність боїв по всьому периметру фронту знизилася, в окупаційної армії вже не вистачає сил. Але на окремих напрямках, які вони визначають як пріоритетні, зокрема Авдіївському, їм вдається просуватися вперед. Звичайно, можна намалювати «план Б», Генеральний штаб може зробити це за кілька днів, але реалістичним цей план буде за наявності ресурсів. А ресурсів наразі немає. Дай Боже нам набрати ресурсів для того, щоб стабілізувати ситуацію, тобто зупинити наступальні дії ворога», – зазначив Ігор Романенко.