Партія «Слуга народу» розробляє законопроект про податкову амністію капіталів. Кожен українець зможе задекларувати гроші або майно, які раніше приховував від держави, сплативши за них податок.

Про це в інтерв’ю розповів обраний депутат від «Слуги народу» Данило Гетманцев. Його називають головним серед претендентів на посаду голови парламентського Комітету з питань податкової та митної політики.

«Ми говоримо про те, що у нас епоха бідності закінчилася, і ми повинні підвести риску під нашим темним фінансовим минулим. Ми можемо почати наше фінансове життя з чистого аркуша, даючи можливість громадянам добровільно вивести на світ Божий свої заощадження», — додав він.

Середню ставку податку при легалізації капіталів пропонують визначити в 5%. При цьому ставка може бути підвищеною і зниженою.

«Якщо людина декларує будинок, вона вказує ту вартість, яку вважатиме потрібною, але заплатить не 5, а 9%. А якщо людина не просто розмістить гроші в банк, а придбає облігації внутрішньої державної позики України, то він отримає можливість сплатити податок за зниженою ставкою», — пояснив Гетманцев.

Через рік або два після податкової амністії «Слуга народу» збирається внести законопроект про обов’язкове декларування для всіх громадян.

«Ви зможете не тільки індивідуально декларувати свої доходи, але і в складі сім’ї. Тобто, сплачуючи податок за родину в цілому. Якщо, приміром, у вас є утриманці або пільговики, це все повинно враховуватися в рахунок зменшення сукупного оподатковуваного доходу», — підкреслив Гетманцев.

Законопроект про податкову амністію вже готовий, її введення можна очікувати вже в наступному році, – розповів обраний депутат.

Додамо, що Данило Гетманцев також розповів, коли нова Верховна Рада може розглянути проект бюджету.

Гетманцев заявив, що консультації з питання проекту бюджету тривають, майбутні депутати обговорюють основні макроекономічні показники. Він зазначив, що “Слуга народу” “намагається реалізувати цілі, які були в нашій програмі”.

“Проект бюджету на 2020 рік має внести уряд до 15 вересня. А уряд ми повинні сформувати якщо не на першому засіданні, то відразу після початку роботи парламенту. Говорити, які будуть конкретні показники по зарплаті і прожитковому мінімуму, занадто рано”, – додав він.