Взяття під вогневий контроль траси Сватово – Кремінна наблизило ЗСУ до звільнення Сєвєродонецька.
ЗСУ взяли під вогневий контроль трасу Сватово – Кремінна, перерізавши окупаційний військам РФ логістику на Луганщині. Інформацію підтвердив голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай у ефірі українського телемарафону 29 жовтня.
“Вогневий контроль дуже важливий. Це основна траса, з якої можна постачати та переміщувати війська та техніку між Кремінною та Сватово”, – розповів голова області.
Він уточнив, що ЗСУ наблизилися до деокупації цих двох населених пунктів, що матиме величезне військове значення.
“Якщо брати Сватове, то з нього є три напрямки: на Троїцький у бік російського кордону, який важливо перекрити, безпосередньо до Кремінної та Старобільська. Останній – це логістичний центр Луганської області. І як тільки буде повернено контроль над Старобільськом, все буде зрозуміло взагалі по новоокупованій території Луганщини. Кремінна відкриває напрямок на Сватове та на Рубіжне та Сєвєродонецьк. Коли Кремінна та Лисичанськ потраплять під контроль ЗСУ, з Сєвєродонецька окупанти бігтимуть так, що гай зашумить”, – розповів Гайдай.
Він уточнив, що утримувати Сєвєродонецьк російським окупантам буде вкрай складно. Ще під час захоплення цього міста росіяни повністю його знищили, через що не зможуть використовувати його ефективно для власного захисту.
Зауважимо, у Росії, у прикордонних із Україною областях, раз у раз чутно вибухи: горять склади з боєприпасами, електростанції та інші об’єкти інфраструктури.
Якщо почитати ще й російські пабліки, можна побачити якусь паніку серед місцевих.
Реалістичності додає до цього поява в Бєлгородській області Євгена Пригожина. Саме він взявся формувати загони “народного ополчення”. Безпосередню організацію довірив своєму представнику — Андрію Богатову, одному з командирів ПВК “Вагнер”.
За оцінками аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), Пригожин і його люди останнім часом не дарма стали публічнішими. Бізнесмену вдається отримувати вигоду від залежності Путіна від створеної Пригожиним ПВК “Вагнер” і формально не відповідати за промахи регулярної армії в Україні.
Крім того, Пригожину можна те, що іншим не можна — критикувати військове керівництво Росії.
Видання Washington Post повідомило про особисту розмову Пригожина з Путіним, у якій творець ПВК “Вагнер” заявив про погане командування та невмілі дії на фронті. Можливо, тому Пригожин і взяв на себе офіційне “керівництво обороною”, а фактично вербування найманців до російської армії.
Нагадаємо, саме Пригожин раніше бував у виправних колоніях РФ, закликаючи криміналітет вступати в лави збройних сил РФ.
Окрім підготовки “ополчення”, на території РФ зводять так звану “лінію Вагнера” — зміцнювальні споруди (частково q на території окупованої Луганської області). Фотографії бетонних блоків і окопів у Бєлгородській області вже можна побачити в мережі. Крім того, губернатор Курської області РФ заявив, що і його регіон готується до оборони, тому там уже спорудили дві лінії захисту, третю закінчать до початку листопада.
Усі військові розуміють, що для зупинки наступу противника необхідно облаштовувати мінні поля, готувати протитанкові загородження, рови, їжаки, – каже Фокусу військовий експерт Микола Саламаха.
Все це потрібно прикривати загороджувальним і зосередженим вогнем артилерії. Просто колючий дріт у кілька рядів і протитанковий рів — цього для оборони недостатньо.
Протитанковий рів пострілами десяти осколково-фугасних снарядів засипається. А вбудованим бульдозерним обладнанням танка за 10 хвилин можна засипати рів. Тобто 15-20 хвилин роботи — і танковий підрозділ долає протитанковий рів.
Справжні лінії оборони створюються спеціалізованими інженерними протягом кількох тижнів і місяців, а серйозні лінії в Європі та колишньому СРСР створювалися протягом кількох років, тобто все це розраховано на те, щоб заспокоїти місцеве населення або, навпаки, підняти рівень патріотизму та войовничості, мовляв, вони готові захищати власну землю, і ворог не пройде.
Такі дії — це інформаційна війна, що включає розвішування локшини на вухах росіян. Нібито захист прикордонних областей готовий.