Питання перенесення майданчика Тристоронньої контактної групи з Мінська вирішуватиметься спільно всіма учасниками. Водночас наразі немає потреби у перенесенні перемовин, бо вони проходять у режимі відеоконференцій.
Таку заяву зробив голова української делегації в ТКГ Леонід Кравчук. Про це він заявив в ефірі одного з телеканалів За його словами, провідна роль у питанні перенесення переговорного майданчику у модератора, яким є ОБСЄ. Україна та Росія не можуть самостійно ухвалити таке рішення.
Водночас, за словами Кравчука, ОБСЄ не бачить можливості у фізичних зустрічах.
«Росія запропонувала фізичну зустріч у Мінську, але пані Грау зробила відповідне подання, в якому зазначила, що через певні умови, зокрема, коронавірус, немає можливості. Ми рахуємося з такою позицією та дотримуємося її», – розповів Кравчук.
Глава української делегації також наголосив, що зараз Україна не ставить на переговорах питання про перенесення фізичних зустрічей ТКГ з Мінська.
До слова, Австрія готова бути тим майданчиком, де Україна та Росія можуть проводити переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. З такою ініціативою виступив канцлер Австрії Себастьян Курц під час зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у Відні.
За підсумками президентських виборів ситуація у Білорусі загострилася – розпочалися масові протести та мітингувальники оголосили загальнонаціональний страйк. На цьому тлі Президент України Володимир Зеленський раніше заявляв, що поки не має наміру змінювати Мінськ як майданчик для переговорів у межах ТКГ щодо Донбасу.
Водночас він вдячний кожній країні, яка пропонує майданчик для переговорів. Зокрема, місце для переговорів пропонували Казахстан, Азербайджан та низка європейських країн.
Раніше голова делегацій України у Мінській ТКГ Леонід Кравчук зазначив, що Київ розглядає три нейтральні майданчики Кравчук розповів, куди й за яких умов можуть перенести переговорний майданчик з Мінська , куди можна перенести Мінськ. Мовиться про Фінляндію, Швецію та Швейцарію.
Нагадаємо, раніше Леонід Кравчук зауважив, що причиною для перенесення майданчика для переговорів може бути введення російських військ на територію Білорусі, що фактично стане окупацією держави.
«Якщо буде “військова допомога” від Росії, то це вже не держава, а окупована територія. Тому там нам робити нічого», – заявив перший президент України.
Втім він зауважив, що сьогодні ця проблема стоїть не настільки гостро. Мовляв, через пандемію коронавірусу делегації все одно фізично не зустрічаються в Мінську, а проводять переговори в режимі онлайн.