Військовослужбовець ЗСУ Петро Волощенко (Стоун) наголосив, що Бахмут перебуває під українським прапором. 
 

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”. 

“На Бахмутській дузі надзвичайно складна ситуація. Попри російську пропаганду, Збройні Сили України тримають місто. Бахмут перебуває під українським прапором, підступи до міста залишаються доступними українським захисникам. Наші хлопці мали успіхи у районі Хромового та Оріхово-Василівки”, – підкреслив Волощенко (Стоун). 

За словами військовослужбовця ЗСУ, українські захисники вдало знищують ворога в Бахмуті. 

“Даємо відсіч і бій на південному сході та в самому Бахмуті, а це найтяжча ділянка фронту. Ворог намагається прорватися до центра міста, в місті діють ворожі ДРГ. Бахмут перетворився на поле бою, де ми утилізовуємо противника”, – додав Волощенко (Стоун). 

Тим часом як зазначає військово-політичний оглядач Олександр Коваленко, Бахмут  продовжує витягати з армії РФ останні ресурси. Оборона міста українськими військами виснажила та принизила російську армію, яка називала себе “другою” армією у світі. 

У передмісті Бахмута нещодавно “намалювалися” підрозділи російської резервної 98-ї повітряно-десантної дивізії. 

“98-я ПДД – це резерв, який повинен був заводитися після окупації Бахмута, для його утримання, або на випадок контрнаступу ЗСУ та заняття оборони. Тобто, це за планом не активний ресурс, але, щось пішло не за планом? У хід йдуть резерви зовсім іншого призначення?” – задався питанням експерт. 

 

Тим часом за словами експерта заява ватажка ПВК “Вагнера” Євгена Пригожина про “юридичне” взяття Бахмута не має значення. Прапор РФ над адміністрацією Бахмута вішали вночі, якщо таке взагалі відбувалося. А поставити ганчірку на дах — це не те ж саме, що утримати будівлю. 

Коваленко порівняв висловлювання Пригожина із заявою провідної кремлівської пропагандистки Маргарити Симоньян про взяття Києва. Остання стверджувала, що висадка десанту в Гостомелі прирівнюється до захоплення міста. Ватажок “вагнерівців” зробив заяву того ж рівня, побоявшись записувати відео на тлі адміністрації в денний час. 

“Буквально вчора я вже писав у своєму короткому огляді по Бахмуту, що повісити ганчірку на будівлі — це ще не означає, що протягом наступної години ти цю будівлю зможеш утримати. Тим більше, що ганчірка ПВК “Вагнер” була не повішена на будівлі адміністрації міста за його спиною, а була в руках Пригожина”, — написав Коваленко. 

Військовий експерт також зазначив, як ватажок згадував лише своїх найманців. Він ні слова не сказав про кадрові підрозділи російської армії, які теж беруть участь у штурмах Бахмута. Ці формування надають підтримку “вагнерівцям” у зв’язку з величезними втратами в рядах останніх. 

А ще Коваленко задається питанням, чому прапор встановили “в пам’ять” про Владлена Татарського. Виходить, уявне захоплення Бахмута присвятили якомусь “воєнкору”, а не десяткам тисячам найманців, які були ліквідовані під час штурмів. 

“Звичайно, те, що у Пригожина вистачило сміливості вибратися в Бахмуті на лінію зіткнення, для того щоб зняти цей перформенс — це окрема історія. Але те, що він у військовій справі на рівні пустоголової балаболки Симоньян — це факт”, — підсумував Коваленко. 
 

Тож наразі говорити про якусь тактичну чи стратегічну перемогу РФ по взятті Бахмута взагалі не доречно. Українські захисники продовжують обороняти кожен сантиметр землі, при цьому знищуючи велику кількість окупантів. Тим часом будь-які заяви Пригожина чи інших представників вищого керівництва РФ не мають значення.