Російські окупанти намагаються витіснити українських військових з лівого берега Херсонської області. Однак ЗСУ відбивають ворожі атаки і контролюють там смугу в кілька кілометрів.

Про це повідомила речник Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, загарбники не відмовилися від своїх планів вибити українські підрозділи з лівобережжя Херсонщини. Зокрема, за минулу добу ворог здійснив понад 30 штурмів, але успіхів не мають.

«Це дуже потужний результат, враховуючи те, що зараз під нашим контролем смуга в кілька кілометрів, а у ворога надвеликий потенціал на лівому березі. Однак ми бачимо велику кількість ворожої техніки, спаленої на цій ділянці – це результат, зокрема, і потужної контрбатарейної підтримки, яку мають підрозділи, які виконують бойове завдання», – розповіла речник Сил оборони Півдня.

Додамо, що Збройні сили України продовжують розширювати плацдарм на Херсонському напрямку та ведуть контрбатарейну боротьбу, завдають вогневих уражень по тилах противника. Однак російські агресори не припиняють спроб наступальних дій і продовжують обстрілювати мирні населені пункти.

Про це розповів військовий оглядач Денис Попович.

«Ситуація на лівобережжі важка, і тут не потрібно нічого приховувати. Тому що ми маємо справу з вузькою смугою землі, яка обороняється нашими морськими піхотинцями», — каже він.

Експерт зазначає, що глибина оборони там невелика, і вона обмежена практично Дніпром. І в такій ситуації противник, маючи чисельну перевагу, активно використовуючи авіабомби, намагається скинути нас назад у річку.

«Там ідуть досить важкі бої за утримання цих плацдармів. Про це говорять і російські військові. Так, на боці української армії перевага правого берега, героїзм морських піхотинців, які тримають там плацдарм. Плюс відмінна робота дронщиків і системи електронної боротьби, яка дає змогу знищувати російські частини на підході ще до цих позицій, які зараз обороняються. З нашого боку — точність, хоробрість і класна робота дронщиків. З боку російської армії – чисельна перевага, перевага в авіації, використання авіабомб і масованого артилерійського вогню», — наголошує Попович.

В той же час, з жовтня по грудень російські окупаційні війська за наявності чисельної переваги і переваги в повітрі не можуть ліквідувати українську присутність на лівому березі.

Про це розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

Він пояснив у чому особливість цих плацдармів.

«Це відстань від українських плацдармів до кордонів із Кримом – 65-70 кілометрів. Саме успішне просування на лівобережжі створить передумови для деокупації не тільки Херсонської, а й Запорізької областей. В останні два дні окупанти намагалися атакувати позиції Збройних сил України в районі Кринки, в районі лісосмуги – безуспішно. Окупанти були змушені визнати успішний характер контрбатарейної боротьби українських збройних сил. І головне: масове використання ударних безпілотників. Атаки збройних сил РФ фактично захлинулися. За висловлюваннями російських блогерів, з ударних загонів, які налічували понад 5 тисяч осіб, у живих залишилося не більше 40», — підкреслює експерт.

Він додає, що окупантів кинули в бій фактично знову без можливості проведення евакуаційних заходів. Причому окупанти самі наголошують на неможливості проведення евакуаційних заходів через тотальну перевагу української сторони в безпілотних літальних апаратах, які не дають навіть підняти їм голову.