Окупанти ціною десятків тисяч життів своїх бійців просунулися у Бахмуті. Зруйноване місто перебуває під контролем ворога, однак така “перемога” ніяк не наблизить російську армію до заявленої мети.

Про це заявили аналітики американського видання New York Times. На їхню думку, це – “піррова перемога”, яка не допоможе захопленню всієї території Донецької області.

Американська газета наголошує, що Москва навряд чи зможе конвертувати завоювання розгромленого міста в подальший поступ до кінцевої мети Путіна – захоплення всього Донбасу.

Місто є купою руїн, без електрики, води та всього іншого, що потрібно для окупаційних частин, і не може служити базою для подальшого наступу на українську територію. Українська армія відступила на набагато зручніші оборонні лінії на висотах за містом,– зазначають автори статті.

Крім того, слідом за військовими експертами NYT зазначає, що росіяни зазнали в багатомісячному штурмі Бахмута серйозних втрат. Ба більше, окупанти не забирають тіла своїх загиблих – вони гниють у місті та на його околицях.

Бахмут Донецької області, який росіяни своїми обстрілами майже стерли з лиця Землі, все ще продовжує частково перебувати під українським контролем. ЗСУ тримають низку будівель, зокрема у південно-західній частині міста.

Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ полковник Сергій Череватий. За його словами, “вагнерівцям”, які були основним противником українських захисників, добряче “потріпали”. Однак попри важкі втрати у ворога вистачає снарядів (попри всі заяви пригожина), завдяки чому вони й донищують місцеву інфраструктуру.

“У них немає снарядного голоду – у них серйозні проблеми з людьми. Поповнювати немає звідки, втрати величезні”, – стверджує полковник.

На його думку, бої за Бахмут показують, що ПВК “Вагнер” уже готова втікати з Бахмуту, аби лишитися хоча б частково вцілілою. Саме для цього засновник угруповання євген пригожин і проводить свою інформаційну кампанію. Однак вся ця ситуація оголила інші проблеми, особливо після останніх заяв про начебто “взяття Бахмута”.

“Найцікавіше, що потім його [пригожина] привітав путін. Тобто він, по суті, вітає ватажка терористичного угруповання, яке поза всіма законами російської федерації. Це просто ознака повної деградації цієї держави. І тим самим він підкреслює, що лише “вагнерівці” за останні багато місяців виявилися боєздатними. Фактично, крім них під час цього фейкового великого наступу більше ніхто з російських військ нормально не воював”, — пояснює Сергій Череватий.

Також він додав, що здебільшого ЗСУ продовжують тримати плацдарм в районі “Літака”, а також добряче просуваються на флангах. При цьому він переконаний, що українські воїни досягли на цьому напрямку головних цілей — стримали прорив росіян, зупинили спроби оточення міста, а також нанесли армії рф величезні втрати.

Британський генерал у відставці Річард Берронс в інтерв’ю “Sky News” висловив думку, що зусилля Росії із захоплення Бахмута на Донеччині призвели до того, що підрозділи ПВК “Вагнера” були розбиті.

Генерал зазначив, що тільки завдяки тому, що Москва перекинула на Бахмутський напрямок “дорогоцінні резерви людей”, вдалося зупинити просування ЗСУ під Бахмутом. Річард Берронс зазначив, битва за Бахмут стала феєричною, адже обидві сторони кинули в бій тисячі людей і зазнали величезних втрат, але в результаті жодна зі сторін так і не змогла здобути перемогу.

“Росії довелося перекинути дорогоцінні резерви людей і боєприпасів, щоб зупинити рух українців на північ і південь від міста, що ускладнило їхню підготовку до наступу, але така велика справа — контрнаступ України”, — заявив експерт.