На Куп’янському напрямку українські оборонці завдали супротивнику значних втрат. Відповідно, російські окупаційні війська знизили активність своїх штурмів. Скоро нас чекатиме масштабний відступ. Інформацію про це оприлюднила майор Надія Замрига, начальник служби зв’язків із громадськістю 14-ї окремої механізованої бригади імені князя Романа Великого, під час виступу на українському телеканалі.
«Бригада перебуває на Куп’янському напрямку. Ворог дещо зменшив кількість атак, але не полишив своїх намірів. Таку ситуацію ми вже спостерігали. Загарбники працюють хвилями, підтягуючи резерви, — зазначає вона.
За її словами, якщо росіяни протягом однієї доби намагаються штурмувати оборонні позиції ЗСУ поняд 10-15 разів, то це може свідчити про намір противника знайти слабкі місця для подальшог прориру.
«Ворожа піхота суне, йде важка й автомобільна техніка, підвозячи БК і харчі. Коли росіяни зазнають втрат, отримавши по зубах, то вони не забирають своїх загиблих та поранених. Відходять на свої позиції, і кілька днів маємо кількість атак менш як 10. Наразі такий період», — зауважила Замрига.
Вона також додала, що в ході наступальних дій на Куп’янському напрямку росіяни зазначали великих втрат в живій силі.
«Наразі противник намагається поповнити запаси людського ресурсу. Здебільшого це мобілізовані, які нещодавно відбували покарання в місцях позбавлення волі, і їх дуже багато. Очікуємо, що незабаром збільшиться кількість атак з боку ворога», — наголосила Замрига.
Зазначимо, за різних експертів, впродовж зими 2024 року росіяни планують захопити Куп’янськ і Борову, що за 35 км на захід від Сватового. На думку аналітиків, захоплення цих міст, ймовірно, змусило б ЗСУ відійти від східного берега річки Оскіл у Харківській області та створило умови для майбутніх наступальних операцій Росії на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна. Однак, на їхню думку, темпи операцій на Куп’янському напрямку та конфігурація російських сил в окупованих Луганській та Харківській областях загалом не вказують на наближення наступальної операції РФ вздовж усієї лінії Куп’янськ-Лиман.
Додамо, ворог наразі не накопичив достатньо сил у Білгородській області для початку широкомасштабних наступів на півночі або північному сході Харківської області. За оцінкою ISW, окупанти поступово відновлюють підрозділи, які зазнали значних втрат під час контрнаступу ЗСУ у вересні 2022 року та невдалого російського наступу взимку — весною 2023 року. Командування РФ хоче використати ці відносно добре відпочивші та відновлені підрозділи для посилення локальних наступальних операцій, що почали у жовтні 2023 року.
Російські регулярні війська на Куп’янському напрямку перекинуті переважно із Західного військового округу. Це означає, що вони мають певну організаційну узгодженість, на відміну від військ в інших частинах України, які часто перекидаються з різних військових округів і підрозділів повітряно-десантних військ. Це забезпечує більш ефективне командування й управління цими силами.
Попри все війська країни-агресора Росії не мають важливих успіхів на Куп’янському напрямку фронту. Тому харків’янам наразі можна бути спокійними — місту поки що не загрожує російський наступ, заявив начальник служби зв’язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.
Наступ на Харків також спростував військовий оглядач Костянтин Машовець, він зазначив, що для того, аби мати можливість там наступати або просуватися до міста Харкова, не говорячи вже про проведення операцій на оточення чи штурму самого міста, потрібні війська в відповідному обсязі. Загальна чисельність, можливо, до 12 тисяч військовослужбовців. Це на території всієї Бєлгородської області. А тут потрібно не лише на території всієї Бєлгородської області. Треба сконцентрувати якесь угруповання відповідного обсягу на достатньо вузьких ділянках, відрізках, щоби прорвати систему оборони.