Військовий експерт Роман Світан розкрив, як можна виграти війну з РФ без просування контрнаступу, без звільнення наших територій далі, ніж Бахмут та Авдіївка. 

За його словами, «швидкий» рух ЗСУ за напрямками фронту, на який покладає надії Захід, не першорядне завдання з точки зору будь-якої армії, яка веде оборону. Спочатку потрібно «перемолоти» війська РФ, в цьому і полягає запорука успіху «виграної війни».

«Можна взагалі нічого не звільняти, нікуди абсолютно не рухатися, працювати тільки в районі Бахмута і Авдіївки. І якщо вся російська армія буде туди підтягнута і знищена, у нас звільняться території самі», — заявив військовий експерт. 

Іншими словами, перше завдання України — створити потрібні умови, щоб ЗСУ могли завдати максимальних втрат силам Росії. Зараз армія ворога швидко «відновлюється»: набирає у свої ряди більше рекрутів, хоч і набагато гірше підготовлених, аніж було раніше.

Зараз вже не можна говорити, що на боці РФ воює «професійна армія». Україна винищила її кістяк ще в минулому році, підкреслив Світан. 

У своїх спробах оточити Авдіївку в Донецькій області армія РФ зазнала величезних втрат і послабила інші напрямки, що робить захоплення міста безглуздим. Таку думку сьогодні, 6 листопада, висловив військовий оглядач Денис Попович. 

“Ситуація така, що противник ставить завдання оточити це місто. Для цього він кидає всі сили, наступаючи як із півночі, так і з півдня, намагаючись оточити по великому радіусу. На захід від Красногорівки вони йдуть і з півдня в районі Водяного”, — сказав він в ефірі телеканалу FREEДОМ 

За словами Поповича, російські окупанти намагаються пробити оборону української армії за допомогою “зеків” із підрозділу “Шторм-z”, яких кидають у “м’ясні штурми”. 

“Ну, і далі, якщо успіху буде досягнуто, вони вводитимуть у бій уже регулярні частини, більш-менш підготовлені, які вони стягують з інших ділянок фронту, і з глибини РФ. На мій погляд, спроби оточити Авдіївку мають політичний характер, оскільки вже ті втрати, яких було завдано, а ще два тижні тому називали цифру в 6,5 тис. осіб, тобто 2-3 бригади поклали… А вже час минув, тобто втрати збільшилися… Ті втрати, яких вони зазнали, вони вже, на мій погляд, перекривають військовий сенс оточення Авдіївки. Тобто питання вже, напевно, в політиці — досягнення перемоги за будь-яку ціну. У цьому погана новина. Чому? Тому що поки стоїть таке політичне завдання за будь-яку ціну здобути перемогу, вони далі будуть битися головою об стіну”, — сказав Попович.

Він уточнив, що для оточення Авдіївки росіяни знімають війська з Лимано-Куп’янського напряму, перекидають війська з глибини РФ, поповнюють підрозділи завдяки колишнім ув’язненим, відмовникам, мобілізованим та колишній так званій “народній міліції” з окупованої території Донецької та Луганської областей.

Директор New Geopolitics Research Network Михайло Самусь зауважив, що Авдіївка перебуває під пильною увагою росіян ще з першого дня війни у 2014 році. При цьому окупанти особливо активізувалися на цьому напрямку з жовтня.

За словами Самуся, загарбники намагалися провести наступ на Авдіївку зненацька, кинувши туди величезні сили. З жовтня вже пройшло кілька хвиль наступів, під час яких росіяни зіткнулися з надзвичайними втратами. Проте вони продовжують концентрувати свої сили та перекидати з інших напрямків, зокрема, з північного оперативного району.

«Вони зараз, очевидно, будуть намагатися концентрувати всі зусилля на Авдіївку, бо це принципове питання. Бо, очевидно, команда йде з Кремля. І тому для російських військових там немає виходу. Їм треба покласти там хоч 100 тисяч особового складу і всі танки, які в них є, але взяти Авдіївку», — сказав експерт.

Водночас Самусь впевнений, що при правильному підході українські захисники мають всі можливості втримати Авдіївку до нового року і далі, адже наші війська мають більш вигідне тактичне положення, ніж росіяни.