Україні потрібно більше зброї та техніки, яку зараз активно постачають союзники, адже Збройні Сили України активно готуються до контрнаступу.
Формування поля бою, масове знищення паливоприймачів, складів, логістичних ланцюгів є першою сходинкою контрнаступу. Про це розповів військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан.
Світан повідомив, що зараз на фронті війська починають готуватися до прориву ворожих угрупувань.
«Ці дії тривають вже другий тиждень після того, як земля підсохла розвідка почала підготовчі дії, а це і є вже елементи наступу», – додав аналітик.
Полковник в запасі акцентував, те, чого чекає Україна називається проривом. Мовиться про глибину 2 – 3 лінії оборони і вихід на оперативний простір.
На цей прорив потрібна максимальна кількість резервів, сил та засобів. І саме цим зараз займається українська влада. Вона прискорює рух техніки та засобів для виконання успішного прориву. Важливо не збити темп, який зараз є, аби при формуванні прориву була достатня кількість резервів.
Також важливо укріпити фланги, наголосив Світан. За його словами, війна – це математика, все можна прорахувати. Деякі плани також могли підкоригуватися відповідно до нового зброї, що отримала наша держава.
«Що більше буде техніки, що більше сил та засобів – тим на більшу глибину ми зможемо виконати спершу прорив лінії фронту в тому місці, де буде заплановано нашим генштабом», – резюмував військовий експерт.
Варто зазначити, що за даними української розвідки, на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської областей перебуває близько 152 тисяч російських солдат, а їх дії вказують на те, що вони готуються до оборони. Та ця кількість доволі серйозна.
Про це заявив військовий експерт Петро Черник. Він нагадав, що коли Росія почала повномасштабне вторгнення, то її військовий контингент був 200 тисяч.
“Це також багато. І вони були упевнені, що зуміють тією силою здійснити бліцкриг. 200 тисяч ми вже вбили – це дуже високий показник”, – сказав Черник.
За його словами, за всю другу Світову війну Канада втратила 39 тисяч особового складу, а за 10 років в Афганістані – СРСР втратив 15 тисяч.
“Розуміємо, які шалені втрати. Якщо цю цифру мінімум множити на 3, а десь так є поранених, то це виходить понад 600, а то і 800 тисяч”, – наголосив військовий експерт.
Петро Черник зазначив, що на початку повномасштабної війни весь чисельний потенціал армії країни-агресорки складав від 900 тисяч до 1 000 000 військових.
«Тобто майже 70% ми винищили тим чи іншим способом. Разом з тим, не можна недооцінювати їхній мобілізаційний ресурс – 140-мільйонна нація воює проти 35-мільйонної нації. Для того, щоби Путін утримав свою тиранічну владу, скільки росіян треба убити, він уб’є». – переконаний він.
Військовий експерт додав, що окупанти можуть триматися в глухій обороні доволі довго.
“Далекобійні ракети й авіація. Ось та перспективна зброя, котра спроможна буде перемолоти навіть цей немалий людський потенціал”, – наголосив Черник.
Він зазначив, що близько 152 тисяч російських військових – це вже сам по собі ресурс.
“Повернути свої кордони до лінії розмежування минулого року чи як головна мета 1991 року – це ще буде доволі важка робота. Чи може фронт “посипатися” – може. Проте, лише за однієї обставини – “посиплеться” сам режим Путіна”, – сказав військовий експерт.
Однак, поки що, він таких ознак не бачить.
«Боротьба там всередині наростає, але Путін поки що показує, що вміє тримати баланс влади між вежами Кремля», – підсумував Петро Черник.