На Донецькому напрямку тривають важкі бої. Ворог тисне на українські позиції, застосовуючи фактично всю наявну зброю та техніку.
Про це розповів боєць ЗСУ, військовий інструктор Віталій Біляк. Він повідомив, що українські бійці мужньо тримаються на позиціях і дають відсіч окупантам.
Військовий повідомив, що днями українські сили оборони знищили два ворожих танки Т-90, одну БМП та велику кількість піхоти – близько 60 – 70 одиниць особового складу. За словами бійця, таких втрат українська армія завдає ворогові постійно.
Вони виїхали великою кількістю техніки на нашу позицію, де стоїть невелика кількість людей, і вони зазнали фіаско,– додав Біляк.
Тактика росіян
Військовий повідомив, що на Лиманському напрямку кожного дня тривають масштабні атаки ворога на українській позиції. Однак величезна кількість російської піхоти просто загинула в тамтешніх лісах.
Росіяни обрали тактику, коли їде перший танк Т-90М для того, щоб пробити дорогу іншим танкам, а ним на відстані 5 – 10 метрів в підтримку йде другий, зауважив військовий.
Так вони прочищають дорогу і вираховують слабкі місця, де можна проїхати. Вони спробували проїхати одинадцятьма танками, однак в них нічого не вийшло,
– додав боєць.
За словами військово-політичного оглядача групи інформаційний спротив, експерта Олександра Коваленка в ефірі Online.ua, до річниці злочинного вторгнення в Україну окупаційна армія РФ цілком ймовірно може вдатись до масованих ракетних атак та загострення ситуації на окремих ділянках фронту, однак до нового масштабного ворожого наступу справа не дійде. На думку експерта, протягом 23-24 лютого може відбутись загострення на окремих ділянках фронту, однак це не буде якийсь повномасштабний наступ.
Коваленко зазначив, що ЗСУ перебувають у повній бойовій готовності до провокацій збоку злочинної російської армїі. Окремі локації, окремі напрямки. Це не буде якийсь повномасштабний наступ.
Ось те, що відбувалось декілька тижнів тому в районі Вугледара, це був перший акт цього великого наступу. Який результат цього першого акту. Ну, ми бачимо, — зазначив експерт.
За його словами, щось схоже може відбуватись біля Оріхова у Запорізькій області. Також окупанти можуть спробувати наступальні дії у напрямку Лиману зі сторони Кремінної. Експерт також допустив спробу наступу росіян у напрямку Дворічного на Харківщині та у напрямку Куп’янська, Авдіївки, Мар’їнки та Бахмуту. Коваленко зазначає, що за цими напрямками саме Бахмут буде залишатись епіцентром масштабного наступу російської армії.
По іншим напрямкам казати, що вони можуть розпочати наступ? Ні. Але можуть бути відволікаючі маневри поблизу кордону із Сумською, Чернігівською, Харківською областями, щоб сковувати наші ресурси на північному плацдармі. Я не виключаю навіть підвищення ризиків для Молдови з боку Придністров’я. Ось це може бути, — зазначає експерт.
Коваленко також переконаний, що окупаційна російська армія вдасться до масованого ракетного обстрілу Через експерт закликає українців не ігнорувати повітряні тривоги, адже існує великий ризик ракетних обстрілів із використанням різних видів озброєнь. Він також припустив, що росіяни будуть намагатись посилювати ефект від обстрілів за рахунок запуску ракет з комплексів С-300 та С-400. При цьому експерт виключив загрозу якихось коврових бомбардувань та великої кількості ворожих літаків, чи великої кількості ракет від сотні та більше.
Вони будуть уникати заходження у повітряний простір України, бо це гарантоване знищення, а от у зоні бойових дій може бути підвищення концентрації ворожої бойової авіації, Але з іншого боку, якщо вони протягом доби приблизно здійснюють десь 25-30 вильотів бойової авіації, де не діє наша ППО, то чи можна казати про підвищення концентрації, якщо 26 лютого чисельність вильотів бойової авіації зросте до 70? У той час, коли у березні та квітні минулого року ворог здійснював сотні вильотів, — зазначає експерт.