Увага, термінове звернення Генерального штабу сухопутних військ України. Далі в оригіналі:
Шановні співгромадяни!
Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральним штабом Збройних Сил України розроблено Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Дозвіл видається від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта.
Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю.
Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни.
Водночас в мережі з’явився лист головкома Залужного до місцевих адміністрацій, який забороняє виїзд із місця проживання.
У документі Залужного який з’явився в Мережі, йдеться, що виїзд за межі місця проживання допускається лише з дозволу військкома. Залужний у листі уточнює, що цей порядок має діяти також у частині перетину державного кордону. Тобто такі дозволи видаватимуться і для виїзду за кордон.
Через повномасштабне вторгнення на територію України та пов’язаний з цим режим мобілізації, вступили в силу певні обмеження на виїзд з територій проживання для категорій військовозобов’язаних. Це стосується в тому числі процедури перетину лінії розмежування на в’їзд або на виїзд. Про це повідомляється на сайт Запорізької ОВА без посилання на нормативний акт, що регулюють ці самі нові обмеження.
Так, згідно з законодавством, виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації громадян, які перебувають на військовому обліку у Територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, дозволений лише за наявності спеціального дозволу керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Дозвіл на виїзд видають керівники центрів комплектування переліченим категоріям громадян України, які зазначені на сайті адміністрації. В тому числі там же і вказані характеристики осіб, яким дозвіл не потрібен.
Це повна маячня. Адже всі знають яка бюрократія зараз в військових комісаріатах.
Хто хоч раз там був, розуміє, що більш паперової та безглуздої структури, ніж військкомат, складно знайти. Так, їх перейменували, але сервісами вони не стали. Та сама бюрократія та фіаско, коли тебе відправляють на медогляд навіть тоді, коли ти приходиш змінити прописку. Встане бізнес, мобільність впаде в нуль, доб’ють взагалі всю економіку. Думайте головою, не все, що добре для військових, круто для країни. Щоб військові воювали, має хтось заробляти. У цій ситуації такі дії деструктивні, якщо вони запрацюють.
Вже неодноразово спостерігається той факт, що на фоні масових видач повісток створюються цілі телеграм-канали, які називаються «Де роздають повістки», на котрі підписано біля 20-30 тисяч людей. З того випливає, що люди масово перестають ходити на роботу, сидять вдома, очікуючи, що їх всюди може перехопити військкомат.
Подібні дії військових лише внесуть розбрат між людьми та армією. Бізнес не матиме змоги підтримувати збройні сили так як зараз, через волонтерів. Помимо того, це перестануть робити і самі громадяни. Це лише погіршить ситуацію. По-перше, зупиниться бізнес, по-друге, виникне напружена ситуація між суспільством та військкоматами через масову роздачу повісток. Це необхідно грамотно регулювати, аби уникнути таких ситуацій. Адже країна перебуває в стані війни.