Українська газотранспортна система є важливою перевагою в питанні звільнення окупованого Криму і захоплених територій Донбасу, – передає Корупція Інфо
Популярне: ТЕРМІНОВО! Луценко показав ШОКУЮЧЕ відео у справі Гужви! Тепер все стало ЗРОЗУМІЛО!
Про це в інтерв'ю ю "LB.ua" сказала голова комітету із закордонних справ Ганна Гопко.
Вона зазначила, що якщо Європа перестане користуватися послугами української ГТС, то вона може втратити інтерес до санкцій проти Росії.
"Сам факт того, що через територію України проходить газ до всієї Європи – це наша перевага. Якщо прибрати цю перевагу, інтерес багатьох європейських партнерів, на яких тримається підтримка санкцій проти Росії, буде поступово зникати. Ми втратимо інструмент забезпечення мирного врегулювання конфлікту на Сході , адже наша газотранспортна система є козирем для мирного повернення Донбасу і Криму", – сказала Гопко.
Вона вважає, що новий пакет санкцій США – один з найжорсткіших, які безпосередньо зачіпають інтереси "Газпрому" – головного донора режиму Кремля.
Як відомо, раніше Гопко повідомила, що рішення Міжнародного суду ООН попри відмову затвердити тимчасові заходи проти Росії за Конвенцією протидії фінансуванню тероризму є спрятливим, бо суд визнав логіку України і буде надалі її застосовувати для розгляду справи по суті.
"Щодо Конвенції з протидії фінансуванню тероризму, то суд визнав недостатньою доказову базу, але все одно ми бачимо, що він визнав логіку України в підходах до застосування Конвенції і зазначив, яких додаткових доказів він потребує. Це буде доопрацьовуватися. Але головне, що суд повернувся до питань подій на Сході з власної ініціативи, закликав до виконання Мінського пакету заходів і потребує додаткових доказів. Тобто він не відхиляє повністю цієї Конвенції, а буде далі її застосовувати, щоб розглядати справу по суті", – сказала Гопко.
Водночас Гопко акцентувала увагу на тому, що Міжнародний суд ООН ухвалив рішення про запровадження запобіжних заходів за позовом України проти Росії згідно з Конвенцією про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Зокрема, він фактично зобов'язав Росію відновити діяльність Меджлісу та право на самоорганізацію кримських татар, а також відновити права українців на навчання рідною мовою.
Голова профільного Комітету Верховної Ради зазначила, що це дуже важливо з огляду на те, що в окупованому Криму триває ескалація насильства, зростає кількість випадків порушення прав людини, переслідування журналістів та активістів.
Коментуючи сумніви щодо виконання Росією ухвалених запобіжних заходів, Гопко нагадала, що наразі у Раді Безпеки ООН обговорюється питання порушення прав різних етнічних груп, зокрема кримських татар та українців, в окупованому Криму.
"Якщо Росія не буде виконувати дане рішення Суду ООН, це засвідчить повне ігнорування нею міжнародного права, поглибить міжнародну ізоляцію Росії і стане потім черговим доказом її залученості до порушення прав людини", – переконана Гопко.