Дмитро Кулеба виключив можливість надання Донбасу особливого статусу з так званим “право вето”. Це дозволило б регіону блокувати стратегічні рішення України.

Пише про це журналістка Альона Захарова на онлайн-платформі “24 канал”.

Як розповів міністр закордонних справ України, Росія дуже хоче такого особливого статусу, але його не буде.

Кулеба наголосив, що жоден регіон України не матиме права вето на загальнодержавні рішення.

“Це висічено в камені! Так що ніякого особливого статусу, як представляє Росія, ніякого права вето не буде”, – заявив Кулеба.

За його словами, Україна проводить глибоку реформу децентралізації і готова працювати над реалізацією мінських угод.

“Але мінські угоди починаються з питань безпеки. Політична частина там стоїть лише на другому місці. Тому всі повинні в першу чергу зосередитися на безпеці”, – додав міністр.

Раніше російський парламентер у нормандському форматі на рівні радників Дмитро Козак заявив, що зустріч лідерів України, Росії, Франції та Німеччини можлива тільки після розв’язання питання з особливим статусом Донбасу.

В кінці минулого року Україна в черговий раз продовжила закон про особливий статус. Однак він з 2014 року так і не вступив в дію, оскільки законодавство України може діяти лише на підконтрольних Києву територіях.

Документ передбачає:

  • амністію “учасникам подій на території Донецької та Луганської областей”,
  • широкі права для російської мови, зокрема в ЗМІ, органах влади і так далі.

Російська сторона наполягає на тому, щоб Київ обговорював особливий статус з окупантами в Донецьку і Луганську, а також закріпив його в українській Конституції.

Зазначимо, що недавно був підписаний  указ Президента про збільшення чисельності ЗСУ та перехід до професійної армії, який є одним із системних кроків у контексті підвищення обороноздатності України. Це рішення Президента України досить красномовно говорить про те, що жодних поступків у сторону Росії не буде. Україна готова до дій, до бою. Ми йдемо до кінця.

До речі, на реалізацію завдання указу знадобиться чотири роки. Про це заявив міністр оборони Олексій Резніков, повідомляє пресслужба Міноборони.

“Указ Президента — це реакція на виклики, які стоять перед країною. Вони змінюються. Росія відкрито погрожує масштабною ескалацією. У нас додалося понад 1000 км кордону, які треба обороняти. Президент поставив завдання — виходячи з наших можливостей, запропонувати таку модель армії, щоб ні в кого у Кремлі навіть думки не виникало напасти на Україну. У цього завдання є дуже практичне обґрунтування. Якщо наша держава сприйматиметься як така, що постійно ризикує зазнати руйнівного вторгнення, це гальмуватиме розвиток. Ми не зможемо залучати достатньо ресурсів. Щоб знизити ймовірність військових сценаріїв до мінімуму, нам потрібне не тільки сучасне озброєння, а й чисельна, професійна, вмотивована армія. Так ми зможемо утримувати в безпеці весь периметр державного кордону і потенційно небезпечні напрямки”, — сказав Резніков.