У середу, 14 жовтня, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян виступив зі зверненням до нації. Він заявив, що вірменська армія відступила на двох напрямках: північних і південних в районах невизнаної Нагірно-Карабахської республіки.

Відповідне відео оприлюднено в YouTubе.

Відступ військових Вірменії прем’єр-міністр пояснив тим, що «противник змінив тактику». «На північному і південному напрямках наші війська мала певні виступи. Противник змінив тактику, диверсійними вилазками намагаючись створити хаос в нашому тилу», – повідомив Нікол Пашинян під час звернення до нації (цитата за «Інтерфаксом»).

Як вважає прем’єр, «план повної окупації Нагірного Карабаху не спрацював» завдяки, зокрема, діям військових Вірменії і ополчення.

«Армія Карабаху героїчно бореться проти турецько-азербайджанського союзу з залученням найманців і терористів … Противник втратив величезну кількість техніки, поніс величезну кількість втрат у живій силі», – заявив пан Пашинян.

Нагадаємо, 27 вересня в Нагірному Карабаху поновились відкриті бойові зіткнення. Президент Азербайджану Ільхам Алієв в телевізійному зверненні звинуватив Єреван в обстрілі населених пунктів і позицій азербайджанської армії на різних напрямках. Він додав, що провокації Вірменії останнім часом носили регулярний характер.

Також в ході переговорів в Москві в п’ятницю, 9 жовтня, представники Вірменії та Азербайджану домовилися про перемир’я. Однак на наступний день Вірменія і Азербайджан звинуватили один одного в обстрілі.